رمزپلاس

رئیس مجلس: مسئلۀ ارزهای دیجیتال در اولویت بررسی مجلس است

بررسی ارزهای دیجیتال در مجلس

پس از اظهار نظرهای مختلف از سوی وزیر اقتصاد و دارایی و همچنین مقامات بانک مرکزی در خصوص ضرورت بررسی و قانون‌گذاری و اولویت‌بندی در ارتباط با ارز ملی دیجیتال و همچنین سایر ارزهای دیجیتال، این بار نوبت به رئیس مجلس شورای اسلامی، محمدباقر قالیباف رسید تا اعلام بدارد که مسئلۀ بررسی ارزهای دیجیتال در دستور کار مجلس است و یکی از اولویت‌های مجلس و نمایندگان برای بررسی شرایط این بازار است تا به زودی در صحن علنی گزارش‌های مربوطه در این باره قرائت و در ارتباط با آن تصمیم‌گیری شود. این صحبت‌ها پس از آن مطرح شد که رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در این باره تذکر داده بود و خواهان بررسی سریع‌تر این مقوله شده بود.

بیشتر بخوانید:

استیبل کوین‌ها در آمریکا قانونی می‌شوند؟

سقوط ۱۳ درصدی کاردانو پس از بروزرسانی شبکه

محمدرضا ابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در جلسۀ علنی مجلس ضمن تذکر، یادآور شد: طبق قانون گزارش‌ها باید در صحن قرائت شود اما من دلیل عدم قرائت گزارش‌ کمیسیون اقتصادی در مورد موضوع مهم رمزارزها را متوجه نمی‌شوم؛ چرا که قرائت این گزارش هر هفته به عقب می‌افتد لذا از رئیس و هیئت رئیسه مجلس درخواست رعایت این موضوع را دارم. همچنین درخواستمان از دولت این است که با توجه به ضرورت بازگشت به شرایط قبلی در فروش نفت، این مهم علیرغم وجود تحریم‌ها، نیازمند اهتمام دولت است. لذا از وزیر نفت و رئیس جمهور درخواست دارم به مسئله فروش نفت و کسب درآمدهای ارزی از این طریق توجه ویژه کنند.

بررسی ارزهای دیجیتال در مجلس

پس از این، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: در رابطه با تبصره (۱) ماده (۴۵) آیین نامه داخلی مربوط به قرائت گزارش کمیسیون‌ها در صحن باید بگویم طبق تبصره (۱) ماده (۴۵)‌ قانون، کمیسیون‌ها می‌توانند اگر اصلاحاتی جزئی وجود دارد همراه با گزارش بیاورند، اما متأسفانه رسم شده طرحی را زمینه این تبصره می‌کنند و به صحن ارائه می‌دهند، در واقع می‌خواهند مسیر ارائه طرح‌ها و لوایح را دور بزنند که ما این روند را قبول نداریم لذا اگر پیشنهادی می‌خواهد به همراه گزارش‌ها بیاید باید مسیر لوایح و طرح‌ها را طی کند. مسئله رمزارزها در دستور کار هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی قرار دارد و قرائت خواهد شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.