رمزپلاس

شیبا از صدر جنجال‌ها افتاد

افت شیبا

به دنبال ورود بازار رمزارز‌ها به فاز اصلاحی، میم کوین معروف شیبا در حال از دست دادن تسلط خود در بازار است. همیشه یکی از پشتیبان‌های مهم میم کوین شیبا، نهنگ‌های اتریوم بوده‌اند. اما به نظر می‌رسد که این نهنگ‌ها هم در حال کاهش موجودی شیبای خود هستند! در پی این تصمیم نهنگ‌ها، دامیننس  شیبا در بین 1000 آدرس کیف پول برتر اتریوم به حدود 5 درصد کاهش یافته است. این بدان معنی است که نهنگ‌های اتریوم در حال فروش شیبا‌های خود هستند.

در حال حاضر، مجموع ارزش توکن‌های شیبای باقی‌مانده در این 1000 کیف پول، حدود 1.7 میلیارد دلار است. نهنگ‌های اتریوم همواره پشتیبان شیبا  بوده اند! نهنگ‌های اتریوم همواره تاثیر بسیاری در روند قیمتی شیبا داشته‌اند، هنگامی که شیبا به بالاترین قیمت خود در سال 2021 رسید، حدود 12 درصد موجودی کیف پول نهنگ‌های اتریوم، شیبا بود! اما هم‌اکنون مشاهده می‌کنید که پس از ریزش سنگین بازار و ورود بازار رمزارز‌ها به فاز اصلاحی، این عدد به 5 درصد رسیده است! توکن شیبا هم اکنون حدود 60 درصد از سقف تاریخی خود پایین‌تر است! البته در تاریخ 20 دسامبر و پس از ریزش‌های متوالی، این توکن یک جهش 30 درصدی به سمت بالا داشت که البته موقتی بود و روند نزولی از سر گرفته شد.

شیبا

یکی از دلایل عمده کاهش دامیننس شیبا، ورود بازار رمزارز‌ها به فاز اصلاحی است. اکثر سرمایه‌گذاران بازار هم‌اکنون در حال تبدیل دارایی‌های خود به استیبل‌ کوین‌هایی مانند تتر (Tether) و دای (Dai) هستند تا از سرمایه خود در زمان اصلاح بازار محافظت کنند، بنابراین حجم سرمایه در آلت‌کوین‌ها و بیت کوین کمتر خواهد شد. بر اساس داده‌های سایت Whale States حدود 10 درصد سرمایه نهنگ‌های بازار، شامل توکن‌های دیگر موجود در بازار می‌شود. حدود 5 درصد سرمایه این سرمایه‌داران بزرگ بازار، شیبا و حدود 5 درصد دیگر هم شامل توکن FTX که توکن رسمی صرافی FTX است می‌شود.