رمزپلاس

هشدار؛ توکن امیر تتلو، کلاهبرداری محض است!

جدیدترین کلاهبرداری که اکنون شاهد آن هستیم، مربوط به توکن CCN که توسط محمدرضا کرمی پور (هومن کرمی) راه‌اندازی شده، است. هومن کرمی که اکنون در ترکیه مستقر است، برای تبلیغ توکن خود اسپانسر کنسرت تتلو (امیرحسین مقصودلو) در تاریخ 12 اردیبهشت 1401 شده بود. تبلیغ این توکن که در واقع یک شت‌کوین به شمار می‌رود و پشتوانه قابل اطمینانی نیز ندارد، در این کنسرت به صورت گسترده انجام شد و در تلاش برای کلاهبرداری از افراد ناآگاه بوده است.

پیش از این نیز کرمی در ایران با روش پامپ و دامپ، کلاهبرداری و فرار کرده بود؛ اکنون نیز با استفاده از این روش، در حال تبلیغ یک توکن بی‌ارزش است و افراد ناآگاه را به راحتی اغفال می‌کند. توکن CCN به تازگی، یعنی مارس 2022 راه‌اندازی شده و از این پس نیز شاهد تبلیغات گسترده آن در پلتفرم‌هایی همچون تلگرام و اینستاگرام خواهیم بود. بر اساس نظر کارشناسان حوزه رمزارز، کلاهبرداری بودن این توکن تایید شده و عملا هیچ پشتوانه و ارزشی ندارد و هومن کرمی نیز اکنون با استفاده از آن در حال کلاهبرداری از مردم است. همچنین لوگوی این توکن کاملا مشابه شبکه خبری CNN است و سازنده آن قصد داشته از این روش نیز برای تاثیر گذاشتن روی ذهن مخاطبان خود و فروش آن استفاده کند.

بر اساس نتایج بررسی‌های کارشناسان، دلایلی مبنی بر کلاهبرداری بودن توکن CCN ارائه شده است: توکن CCN روی شبکه بایننس اسمارت چین ساخته شده است. با توجه به آمارهای بلاکچین بایننس، این توکن تقریبا 16 هزار و 800 هولدر دارد که تمام آدرس این ولت‌ها فیک است. استخر نقدینگی که هومن کرمی برای CCN در پنکیک سواپ در نظر گرفته تنها 2 دلار است. با توجه به اسمارت کانترکت این توکن، قابلیت‌های burn ،access control ،blacklist وpause و دسترسی‌های دیگر را برای صاحب اسمارت کانترکت فراهم کرده است. با توجه به موارد فوق، اگر افراد این توکن را خریداری کرده و در کیف پول خود نگه دارند، صاحب کانترکت می‌تواند این توکن را در ولت بسوزاند، بلاک کند، داخل بلک لیست فروش بگذارد و حتی انتقال آن روی بلاکچین را محدود کند و عملا افراد هیچ مالکیتی روی توکن نخواهند داشت و تمام دسترسی‌ها در اختیار صاحب کانترکت (اسکمر) خواهد بود!

 

بیشتر بخوانید:

شیبا و سقوط هرچه بیشتر در پیش است!

آخرین وضعیت کاردانو؛ آینده چگونه است؟