رمزپلاس

کاردانو رکورد تازه‌ای به ثبت رساند

شبکه بلاک‌چینی  اکوسیستم کاردانو یکی از قدرتمند‌ترین شبکه‌های بلاک‌چینی است. این شبکه بلاک‌چینی هم‌اکنون توانسته است تا مقام پر مصرف‌ترین شبکه بلاک‌چینی را نیز بدست آورد. به گزارش سایت یوتودِی، این دستاورد در حالی است که شبکه‌های بلاک‌چینی قدرتمندی مانند بایننس چین ، اتریوم و سولانا رقبای آن هستند! با افزایش تراکنش‌های حوزه دیفای کاردانو، تعداد تراکنش‌های تایید شده بر بستر شبکه بلاک‌چینی کاردانو به سقف جدید دست یافت! حجم تراکنش‌های تایید شده روزانه شبکه کاردانو به سقفی جدید دست یافت! یکی از صفحه‌های غیررسمی کاردانو در توییتر که با نام Haskellion فعالیت می‌کند در توییتی اعلام کرده که شبکه کاردانو توانسته است تا عملکردی بهتر از شبکه‌های بلاک‌چینی بیت کوین و اتریوم داشته باشد و آن‌ها را پشت سر بگذارد.

بیشتر بخوانید:

دلیل ریزش دوباره بیت کوین چه بود؟

دست رد بارسلونا بر روی سینه بایننس؛ ارز دیجیتال آبی و اناری‌ در راه است

تراکنش‌های تایید شده  روزانه شبکه این ارز دیجیتال از بیت کوین و اتریوم پیشی گرفت، این درحالی است که کارمزدی که کاربران برای تراکنش‌های خود بر بستر شبکه کاردانو پرداخت کرده‌اند نیز پایین‌تر از دو شبکه مذکور بوده است! در واقع شبکه کاردانو توانسته تراکنش‌های بیشتری را تایید کند و کمترین کارمزد ممکن را نیز دریافت کند، این مسئله یعنی شبکه این ارز دیجیتال اقتصادی‌ترین شبکه بلاک‌چینی برای انتقال است! براساس اطلاعات منتشر شده، شبکه کاردانو توانسته است تا در یک روز 33.45 میلیارد دلار را منتقل کند! این در حالی است که شبکه بیت کوین در همین مدت توانسته است تا 33.27 میلیارد دلار را منتقل کند. درست است که فاصله ارزش این انتقال‌های انجام شده بر بستر این شبکه و بیت کوین زیاد نبوده است ولی باید به یک نکته بسیار مهم توجه کرد. شبکه کاردانو برای انجام تراکنش‌های نام برده، حدود 38 هزار دلار کارمزد دریافت کرده است.

شبکه کاردانو

این در حالی است که شبکه بیت کوین تقریبا برای همین مقدار تراکنش 860 هزار دلار کارمزد دریافت کرده است! این یعنی 23 برابر کارمزد بیشتر! در مقایسه کارمزد دریافتی شبکه این ارز دیجیتال با اتریوم نیز جای بحثی وجود ندارد! زیرا شبکه اتریوم در همین مدت 24 ساعته، حدود 14.7 میلیارد دلار کارمزد دریافت کرده است! سرعت انتقال نیز پارامتر مهم دیگری است که جای بحث دارد. سرعت انتقال و انجام تراکنش‌های بر بستر این رمزارز بسیار بیشتر از شبکه بیت کوین است. براساس گزارش‌های منتشر شده، این افزایش تراکنش‌های روزانه کاردانو به دلیل افزایش ورودی‌های مربوط به حوزه دیفای این اکوسیستم است. همچنین باید مد نظر داشت که صرافی‌های غیرمتمرکز  فعال بر بستر شبکه کاردانو محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده‌اند!