در حالی که بسیاری از کشورهای جهان در رکودی سنگین را تجربه می‌کنند، برخی کشورهای در حال توسعه به دنبال ایجاد چارچوب‌های تازه‌ای برای شکوفا کردن اقتصاد خود در زمینه‌های جدید و تازه تکنولوژی، همپای سایر کشورهای جهان می‌باشند تا با تاسیس کانال‌های جدید سرمایه‌گذاری، بتوانند اقتصاد خود را زنده و پرهیاهو نگه دارند. یکی از این کشورها، جمهوری آفریقای مرکزی است که توانسته چراغ خاموش روندی قابل قبول را به ثبت برساند.

 

به دنبال همین اتفاقات، فوستین آرکانژ توادرا، رئیس جمهور آفریقای مرکزی، در توئیتی جنجالی اعلام داشت که به دنبال قانونمند‌سازی بیت کوین به عنوان واحد پول رایج کشور خود است. او در توئیت خود اینگونه نوشت: با تشکیل کمیته‌ای متشکل از کارشناسان برتر چندین وزارتخانه دولت، به دنبال تهیه پیش‌نویس قانونمندسازی ارزهای دیجیتال می‌باشیم. این فناوری فرصتی بزرگ و در عین حال منحصربفرد، در راستای توسعه اقتصاد و فناوری خواهد بود.

کشور آفریقای مرکزی، در ماه آوریل به طور رسمی بیت کوین را به عنوان پویل رایج مملکت خود پذیرفت و به دنبال آن است تا پیش از سال میلادی جاری، ارز دیجیتال رسمی کشور خود را در صرافی‌ها لیست نماید. این در حالی است که بسیاری از کشورها به دنبال این فرصت اقتصادی، ارزهای دیجیتال را به عنوان یک روش سرمایه‌گذاری به رسمیت شناخته‌اند و در زمینه قانون‌گذاری آن پیش قدم بوده‌اند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *