مدیرعامل بایننس معتقد است در سال 2022 ارزهای دیجیتال روزهای بسیار بدی را سپری کردند و دست به دست دادن اتفاقات فراوان موجب آن شد، تا این حوزه روزهای آرام بسیار کمی را تجربه نماید. هرچند که ارزهای دیجیتال در هر لحظه پتانسیل رشد و صعود را دارا می‌باشند و او این اتفاق را در روزهای پیش‌رو پیش‌بینی کرد.

 

به گزارش رویترز، ژائو در جریان رویداد جدید صرافی بایننس که در شهر آتن یونان برگزار شده، گفته است به‌جای مقابله با ارزهای دیجیتال باید برای این فضا قانون‌گذاری کرد. به عقیده او، این کار گزینه بهتری برای دولت‌های سراسر جهان است، چراکه ارزهای دیجیتال رفته‌رفته فراگیرتر می‌شوند. به‌دنبال سقوط بسیاری از مجموعه‌های فعال در این حوزه، از جمله سقوط اخیر صرافی FTX، بحث قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال هم بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است.

ژائو دراین‌باره گفته است: تصور می‌کنم اکنون اکثر دولت‌ها به این فهم رسیده‌اند که پذیرش ارزهای دیجیتال اجتناب‌ناپذیر است و در آینده اتفاق خواهد افتاد. پس بهتر است به‌جای جنگیدن با این صنعت، برای آن قانون‌گذاری کرد. پس از برداشت ۶میلیارد دلار دارایی از صرافی FTX در عرض ۳ روز و به‌دنبال آن اعلام ورشکستگی این مجموعه در آمریکا در تاریخ ۱۱ نوامبر، دنیای پیچیده و مبهم ارزهای دیجیتال در کانون توجه قرار گرفت؛ سقوطی که حدود یک میلیون مشتری طلبکار را با ضرری چند میلیارد دلاری مواجه کرد. با وجود این، ژائو انتظار دارد صنعت ارزهای دیجیتال در سال آینده مجدداً موقعیت خود را بازیابی کند.

 

او می‌گوید: امسال، سال بسیار بدی برای ارزهای دیجیتال بود. طی شش ماه گذشته اتفاق‌های زیادی رخ داد و اکنون تصور می‌کنم این صنعت در وضعیت سالم‌تری قرار دارد. نمی‌توان صرفاً به‌خاطر اتفاقی که برای FTX افتاد، گفت که دیگر کسب‌وکارهای فعال در این فضا نیز بد هستند. مدیرعامل بایننس درباره احتمال اضافه‌شدن ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین به ذخایر مالی کشورها در آینده، گفته است انتظار دارد کشورها این حرکت را آغاز کنند؛ به‌ویژه آنهایی که ارز ملی خود را ندارند. ژائو اضافه کرد که تصور می‌کند این جنبش با کشورهای کوچ‌تر آغاز شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *