ایلان ماسک که خود از هواداران پرپاقرص ارزهای دیجیتال بوده است، بار دیگر توانسته تاثیر مستقیمی بر امنیت این حوزه داشته باشد. او که با اظهار نظرهای جسته و گریخته خود پیش از این موجب صعود یا سقوط ارزهای دیجیتال می‌شد، این بار در فضایی متفاوت وارد شده است تا در برابر کلاهبرداران وارد عمل شود و تاثیر آن محسوس باشد.

به نظر می‌رسد که آخرین تلاش ایلان ماسک در جنگ علیه ربات‌های کلاهبردار در توییتر واقعاً تأثیرگذار بوده است و جامعه ارز‌های دیجیتال در این شبکه اجتماعی از کاهش قابل‌توجه تعداد ربات‌هایی خبر داده است که زیر پست‌های آنها کامنت می‌گذاشته‌اند. به گزارش کوین تلگراف، ایلان ماسک، مالک جدید توییتر، در پستی در ۱۱ دسامبر عنوان کرد که فردا برای ربات‌ها یک سورپرایز خواهد داشت. او بعداً توضیح داد که آنها، اندک افرادی را که پشت تعداد زیادی از این ربات‌ها و ترول‌ها هستند پیدا کرده‌اند و این پلتفرم آدرس‌های آی‌پی این متخلفان را خواهد بست.

 

کاهش فعالیت ربات‌های کلاهبرداری توییتر به‌دنبال اعمال تغییرات ایلان ماسک ماسک تصریح کرد در حالی که کلاهبرداران ممکن است روش‌های دیگری را برای دور‌زدن طرح بستن آدرس‌‌های آی‌پی امتحان کنند، توییتر به‌محض اینکه دوباره شروع به فعالیت کنند، حساب‌هایشان را مسدود خواهد کرد. بیلی مارکوس ، یکی از خالقان دوج کوین با نام مستعار شیبتوشی ناکاموتو در توییتر، در پستی به ایلان ماسک گفت: من یک پست آزمایشی گذاشتم و به‌جای دیدن ۵۰ پاسخ از ربات‌ها، فقط یک پیشرفت بزرگ دیدم، بسیار هیجان‌انگیز است. کاربران دیگر نیز آخرین تغییرات اعمال‌شده توسط ماسک برای کاهش تعداد این ربات‌های کلاهبردار را آزمایش کردند.

پلن‌بی ، تحلیلگر و سرمایه‌گذار شناخته‌شده بیت کوین، برای آزمایش تصویری را از مدل پیش‌بینی قیمت خود منتشر کرد تا ببیند چه تعداد ربات زیر این پست کامنت می‌گذارند. تا زمان نگارش این گزارش، پست توییتری این تحلیلگر هیچ کامنتی از سوی این ربات‌های دریافت نکرده است. کاهش فعالیت ربات‌های کلاهبرداری توییتر به‌دنبال اعمال تغییرات ایلان ماسک ویتالیک بوترین، یکی از بنیان‌گذاران اتریوم نیز عنوان کرد که اگرچه به نظر می‌رسد اخیراً فعالیت ربات‌ها در توییتر کمی کاهش یافته، نمی‌تواند بگوید که اقدامات ماسک دلیل کاهش فعالیت ربات‌هاست یا نه. بوترین می‌گوید: هیچ ایده‌ای ندارم که چگونه می‌توان اقدامات ایلان ماسک را از زمستان ارزهای دیجیتال و تغییراتی که در ذهنم تصور می‌کنم تفکیک کرد. برخی کاربران گزارش کرده‌اند که کامنت‌های این ربات‌ها را هنوز در پست‌های خود مشاهده می‌کنند؛ اگرچه توییتر پیام آنها را به‌سرعت حذف می‌کند. هرزنامه‌ها و ربات‌های کلاهبرداری توییتر مدت‌ها مایه آزار کاربران بوده‌اند و ماسک پس از به‌دست‌گرفتن سکان هدایت این پلتفرم در ماه اکتبر، حل این مسئله را به‌عنوان یکی از اولویت‌های اصلی خود اعلام کرد.

 

ماسک همچنین در آخرین پست خود اشاره کرد که این پلتفرم قصد دارد در آینده اقداماتی قانونی علیه کلاهبرداران توییتری انجام دهد؛ اگرچه هنوز جزئیات بیشتری ارائه نکرده است. کاهش فعالیت ربات‌های کلاهبرداری توییتر به‌دنبال اعمال تغییرات ایلان ماسک او افزود: توییتر، کلاهبرداران را در هر نقطه از کره زمین که باشند، تحت‌تعقیب قرار خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *