استیبل کوین‌ها در بازار ارزهای دیجیتال محبوبیت خاص خود را دارند که شاید بخش قابل توجهی از معاملات این بازار را از آن خود کرده‌اند. تا پیش از این تتر به عنوان استیبل کوین برتر بازار ارزهای دیجیتال مورد استفاده کاربران قرار می‌گرفت و شدت استقبال از آن باعث شد تا در بسیاری از کشورهای محدود و یا در حال توسعه، حتی جایگزین دلار شود و به طور رسمی از آن مورد استفاده قرار بگیرد.

 

در تازه‌ترین اتفاق در حوزه استییل کوین‌ها، شرکت فنلاندی ممبرین فایننس  در تاریخ ۲ فوریه اعلام کرد که استیبل کوین جدیدی را با پشتوانه ارز یورو راه‌اندازی کرده است. این شرکت مجوز اداره نظارت مالی فنلاند (Fin-FSA) را دریافت کرده و ادعا می‌کند که استیل کوین مذکور اولین و تنها استیبل کوین تحت نظارت اتحادیه اروپا است. شرکت آمریکایی سرکل  نیز در ماه ژوئن استیبل کوین خود را با پشتوانه یورو منتشر کرده بود، اما ذخایر آن توسط بانک ارز دیجیتال سیلوگیت نگهداری می‌شد.

با این تفاسیر باید دید که آیا این استیبل کوین خواهد توانست در بلند مدت تبدیل به رقیبی برای تتر شود و مورد استقبال گسترده جهانیان قرار بگیرد یا خیر که این اتفاق وابسته به عوامل بسیار متعددی خواهد بود و پیش‌بینی از همین حالا برای آن بسیار گمراه‌کننده خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *