رمزپلاس

مدیرعامل اپل رسماً بر روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرد

اپل و ارزهای دیجیتال

در روزهایی که بیت کوین و اتریوم لحظه به لحظه در حال رکورد شکنی در بازار ارزهای دیجیتال هستند و همچنان جنجال برانگیز ظاهر می‌شوند، از ایالات متحده آمریکا خبر به گوش می‌رسد که مدیر عامل مشهور شرکت اپل نیز وارد بازار ارزهای دیجیتال شده و بر روی ۲ کوین مشهور بیت کوین و اتریوم سرمایه‌گذاری کرده است. تیم کوک در کنفرانس خبری به میزبانی دیل بوک اعلام داشت که مقداری ارز دیجیتال اتریوم و بیت کوین خریداری کرده و این اتفاق از نگاه او به مفهوم آنکه سایرین نیز باید وارد بازار ارز دیجیتال بشوند، نیست، چرا که این اتفاق تاثیر گرفته از افکار شخصی خود او بوده و به هیچ وجه تحت تاثیر افت و خیزهای این روزهای بازار ارزهای دیجیتال نبوده است.

بیشتر بخوانید:

سولانا همچنان اوج می‌گیرد؛ قاتل اتریوم جاودانه شد؟!

 ماجرای جالب مهدی طارمی و بایننس!

تیم کوک ۶۱ ساله معتفد است که حفظ و نگهداری یا سرمایه‌گذاری بر روی برخی ارزهای دیجیتال می‌تواند مفید باشد و امری منطقی خواهد بود. او در ادامه اذعان داشت که مدتی است به رمزارزها علاقمند شده و در این حوزه وارد پروسه تحفیق شده تا به نتیجه مناسب و ایده آل برسد. وی همچنین اعلام داشت که شرکت اپل نیز دنبال روی مسیر وی نیست و وارد بازار ارزهای دیجیتال نمی‌شود و سیاست شرکت‌های تسلا و مایکرواستراتژی را در این باره دنبال نمی‌کند. تیم کوک در این باره گفت: من روی کریپتو سرمایه‌گذاری نمی‌کنم (برای اپل)، نه به این دلیل که پول خودم را سرمایه‌گذاری نمی‌کنم، بلکه به این دلیل که فکر نمی‌کنم مردم سهام اپل را بخرند تا در معرض ارزهای دیجیتال قرار بگیرند. اگر آنها بخواهند این کار را انجام دهند، می‌توانند به طور مستقیم و از طریق روش‌های دیگر در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند.

ورود اپل به بازار ارزهای دیجیتال

این تغییر نگرش به سمت و سوی ارزهای دیجیتال در بسیاری از سرمایه‌داران بزرگ، پس از پاندمی ویروس کرونا بسیار دیده شد، البته که بی اعتمادی شرکت‌ها به بانک‌ها نیز در این حوزه بی تاثیر نبود و باعث شد تا سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال با سرعت بیشتری دنبال شود. در سال گذشته تنها شرکت مایکرواستراتژی رقمی بالغ بر ۲۲۵ میلیون دلار بر روی بیت کوین سرمایه‌گذاری کرد و اکنون نزدیک به ۱۱۴ بیت کوین را در اختیار دارد که ارزش آن ۷ میلیارد دلار می‌رسد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.