رمزپلاس

صرافی ارزهای دیجیتال؛ بایننس و هوبی حساب کاربران چینی را می‌بندند!

محدودسازی کاربران چینی توسط باینسس و هوبی

چین که از ابتدای پیدایش ارزهای دیجیتال یکی از کشورهای بسیار پرحاشیه در این باره بوده است، همچنان به موضع سرسختانه خود در ارتباط با بازار ارزهای دیجیتال ادامه می‌دهد و همچنان ارزهای دیجیتال و فعالیت در این حوزه را غیرقانونی می‌داند. پیرو همین اتفاق نیز صرافی مشهور هوبی اعلام داشته که از این پس به تدریج تمامی کاربران چینی فعلی خود را تا پیش از پایان سال در راستای رعایت مقررات این کشور مسدود خواهد کرد. همچنین هوبی اعلام داشته دیگر کاربران چینی اجازه ثبت نام و یا ایجاد حساب جدید در پلتفرم هوبی را نخواهند داشت. پس از ایت بایننس بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال حال حاضر دنیا نیز اعلام داشته که به هیچ عنوان به کاربران چینی اجازه نخواهد داد تا در این صرافی ثبت نام نمایند.

بیشتر بخوانید:

دبی قطب اقتصادی ارزهای دیجیتال شد

انتقال NFT میان اتریوم و سولانا ممکن شد

برخی از کارشناسان بر این باورند که به دلیل سرکوب پی در پی صنعت ارزهای دیجیتال در کشور چین، صرافی‌ها تحت فشار بسیار زیادی قرار گرفته‌اند تا در این باره موضع خود را اعلام نمایند. همانگونه که پیش‌تر نیز در رمزپلاس گفتیم، بانک مرکزی چین به طور رسمی اعلام داشت تمامی امور و فعالیت‌های مرتبط با رمزارزها، از جمله ارائه خدمات به افراد توسط صرافی‌ ارزهای دیجیتال خارجی، در چین ممنوع است. چینی‌ها بر این باورند که این اقدام در راستای محافظت از سرمایه مردم این کشور در برابر ماهیت فاسد ارزهای دیجیتال منجر به اعمال مجرمامه می‌شود، صورت می‌پذیرد. شاید جالب باشد بدانید که هردو صرافی بایننس و هوبی ریشه در چین داشته‌اند و در گذشته در این کشور فعالیت داشتند.

محدودسازی کاربران چینی توسط هوبی

پیشینه هر دو صرافی بایننس و هوبی به چین باز می‌گردد، اما پس از آن‌که دولت چین در سال ۲۰۱۷ میلادی فعالیت صرافی‌های رمزارزی را در این کشور ممنوع اعلام کرد، این دو غول صنعت کریپتو مجبور شدند فعالیت‌های خود را به کشورهای دیگری انتقال دهند.به دلیل همین ممنوعیت‌ها، معامله‌گران چینی برای استفاده از خدمات صرافی‌های رمزارزی خارجی، از VPN استفاده می‌کنند.در روزهای گذشته، اسپارک پول (Spark Pool)، بزرگترین استخر استخراج اتریوم که ۲۵ درصد از کل هش ریت این شبکه را در اختیار دارد، نیز اعلام کرد که دیگر به ماینرهایی که در چین فعالیت می‌کنند، خدماتی ارائه نمی‌دهد. اسپارک پول دلیل این تصمیم خود را رعایت آخرین سیاست‌های نظارتی در چین عنوان کرده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.