رمزپلاس

آغاز استخراج قانونی ارز دیجیتال، از ابتدای مهر

استخراج قانونی ارز دیجیتال

با توجه به کاستی‌های موجود در تامین برق و مصرف بالای این انرژی در تابستان گذشته، امکان فعالیت برای مراکز استخراج ارز دیجیتال قانونی وجود نداشت و تمامی این مراکز موقتاً تعطیل شدند. اما طبق اعلام قبلی سازمان برق کشوری، مراکز قانونی استخراج ارز دیجیتال در پایان تابستان قادر می‌بودند تا دوباره فعالیت خود را از سر بگیرند که این اتفاق با تایید سخنگوی سازمان برق نیز از پنجشنبه ۱ مهر ۱۴۰۰ رقم خواهد خورد. طبق اعلام مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق، ۳۰۰ مگاوات انشعاب قانونی به مراکز استخراج ارز دیجیتال داده شده است و فعالین این حوزه خواهند توانست با دریافت مجوز فعالیت خود را به صورت قانونی از سر بگیرند.

بیشتر بخوانید:

تحلیل روز؛ از شکست اورگرند تا سقوط آزاد بازار ارزهای دیجیتال!

 رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس خبر داد: بازار رمزارزها ساماندهی می‌شود

رسمی؛ هزینه ایجاد حساب بر روی ریپل لجر نصف شد!

مصطفی رجبی مشهدی ، سخنگوی صنعت برق در این باره اظهار داشت: مراکز مجاز استخراج رمز ارز از خردادماه به دلیل افزایش مصرف برق از مدار تولید خارج شدند که با پایان زمان اوج مصرف تابستان از ابتدای مهرماه تامین برقشان مجدد شروع خواهد شد. وی با اشاره به اینکه تاکنون ۲۱۸ هزار دستگاه رمزارز غیرمجاز در کشور کشف شده است گفت: مصرف برق این مراکز معادل یک نیروگاه هزارمگاواتی است که البته با وجود پایان زمان اوج مصرف تابستان همچنان مصرف برق بالاست که این نشان دهنده فعالیت مراکز غیرمجاز استخراج رمز ارز است. سخنگوی صنعت برق با تاکید بر لزوم دریافت مجوز برای فعالیت این مراکز ادامه داد: این مراکز می‌توانند با احداث نیروگاه تجدیدپذیر برق مورد نیاز را تامین کنند. رجبی مشهدی با اشاره به اینکه تعرفه برق مراکز مجاز استخراج رمزارز با قیمت برق صادراتی محاسبه می‌شود گفت: مراکزی که غیر مجاز فعالیت می‌کنند درصورت دریافت نکردن مجوز، دستگاه‌هایشان جمع آوری، برق مرکز کشف شده قطع و به مراکز قضائی معرفی خواهند شد.

مصطفی رجبی مشهدی ، سخنگوی صنعت برق

این در حالی است که طرح ساماندهی به مسئله ارزهای دیجیتال و خرید و فروش رمزارزها در مجلس شورای اسلامی و کمیسیون اقتصادی مجلس نیز با سرعت و جدیت فراوانی در حال دنبال شدن است تا به زودی در این حوزه تصمیم‌گیری نهایی صورت بپذیرد و شاهد فعالیت قانونی قعالین حوزه ارزهای دیجیتال باشیم.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.