رمزپلاس

به‌روزرسانی بزرگ کاردانو پس از انتقادات گسترده

بروزرسانی شبکه کاردانو

در هفتۀ گذشته شاهد آن بودیم که بروز مشکلاتی در شبکه کاردانو موجب بروز انتقادهای شدید از این ارز دیجیتال شد تا مدیران و توسعه دهندگان این حوزه دست به کار شوند و برای برطرف‌سازی مشکلات حاصل شده چاره‌ای بیاندیشند. در ادامه این مسیر شبکه کاردانو اعلام داشت که در سریع‌ترین زمان ممکن هارد فوک آلونزو را به اجرا درآخواهد آورد و بایننس، بزرگ‌ترین صرافی جهان از منظر میزان حجم معاملات از این بروزرسانی به طور کامل پشتیبانی خواهد کرد تا این هارد فوک به بهترین شکل ممکن در شبکه کاردانو به اجرا دربیاید. البته این بروزرسانی در شبکه این رمزارز نیازمند اطلاعیه‌ای مهم از سوی توسعه دهندگان بود که در این باره نیز اقدام کردند.

بیشتر بخوانید:

ورود لایت کوین به دنیای NFT وارد شد

ارزهای دیجیتال در فوتبال؛ پرداخت دستمزد به مسی با بیت کوین

طبق این اطلاعیه مهم، ۳۰ دقیقه مانده به اجرای هارد فورک آلونزو، به طور موقت هولدرهای آدا قادر به واریز یا برداشت این ارز دیجیتال از حساب‌ها نخواهند بود اما نکته جالب این است که به هیچ عنوان معاملات ارز دیجیتال کاردانو متوجه مشکلی در هارد فورک آلونزو به صورت موقت هم نخواهند شد. در ادامه صرافی بایننس اعلام داشت که ارتقاء شبکه و پیاده‌سازی هارد فورک آلونزو موجب تولد توکن جدید نخواهد بود. لازم به ذکر است که آلونزو ارزشمندترین و مهم‌ترین بروزرسانی شبکه کاردانو تا به این لحظه است که قابلیت فعالسازی قراردادهای هوشمند در این بلاکچین اثبات سهام را ایجاد خواهد کرد. این بروزرسانی در تاریخ ۱۲ سپتامبر، یکشنبه صورت خواهد پذیرفت.

 

پیش‌تر تیم توسعه دهنده کاردانو، امکان قراردادهای هوشمند را در شبکه آزمایشی پیاده‌سازی کرده اما پس از مدتی کوتاه، آنتونی ساسانو، هم بنیان‌گذار، پلتفرم ایت‌هاب و یکی از مشهوترین اعضای جامعه اتریوم از بروز مشکلی تحت عنوان همزمانی در پلتفرم مین سواپ پرده‌برداری کرد. مین سواپ در اصل یک صرافی غیرمتمرکز است که از نخستین برنامه‌های غیرمتمرکز محسوب می‌شود، که پیش‌تر در تاریخ ۳ سپتامبر بر روی شبکه آزمایشی کاردانو به اجرا درآمد. پس از بروز این مشکل جدی شبکه کاردانو مورد هجوم انتقادات سنگین قرار گرفت و بسیاری از کارشناسان اعلام داشتند که بروز چنین مشکلی همانند حکم اعدام برای کاردانو خواهد بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.