رمزپلاس

رسمی؛ قابلیت پرداخت با بیت کوین به توئیتر اضافه شد

پرداخت بیت کوین در توئیتر

شبکه اجتماعی توئیتر که در گذشته نیز تمایل رسمی خود را برای ورود به صنعت ارزهای دیجیتال نشان داده بود، بالاخره پس از مدت‌ها سکوت در این ارتباط و همزمان با روزهایی که بیت کوین بیش از ۱۷ درصد سقوط داشته است، از قابلیت جدید خود مبنی بر پرداخت با بیت کوین و انتقال آن، برای کاربران IOS رونمایی کرد. توئیتر همچنین وعده داده است که به زودی این امکان برای کاربران اندروید نیز در دسترس خواهد بود. اکنون توئیتر تبدیل به اولین شبکه اجتماعی بزرگی شده است که از پرداخت‌های مبتنی بر ارزهای دیجیتال رسماً پشتیبانی می‌کند. لازم به ذکر است که توئیتر بنا دارد که امکانی را به شبکه اجتماعی خود اضافه کند که کاربران بتوانند کیف پول ارز دیجیتال خود را به حساب کاربریشان متصل و مالکیتشان را بر توکن‌های غیرمثلی یا همان NFT را با یک نشان مخصوص در توئیت‌ها تایید نمایند.

بیشتر بخوانید:

 بدترین سرنوشت بیت کوین چیست؟

از چند ماه پیش توئیتر سخت درگیرد آزمایش مهم و بزرگ خود در ارتباط با پرداخت با بیت کوین بود که به یکباره در ساعات پایانی هفتۀ تازه به پایان رسیده از قابلیت پرداخت با این ارز دیجیتال را برای دستگاه‌های مبتنی بر IOS رونمایی کرد. این شبکه اجتماعی اعلام داشته که علاوه بر بیت کوین به کاربرانش اجازه می‌دهد تا ۹ سیستم پرداختی سنتی دیگر همانند ونمو، کش اپ و… را به حساب کاربریشان اضافه نمایند؛ همچنین توئیتر تاکید دارد که هیچ دخالتی در پردازش تراکنش‌ها نداشته و این امکان را صرفاً برای پرداخت با روش‌های آسان‌تر در نظر گرفته است. گفتنی است که پرداخت با بیت کوین در توئیتر از طربق پلتفرم استرایک می‌باشد که این پلتفرم در اصل یک کیف پول بیت کوین محسوب می‌شود و در بستر لایتنینگ فعالیت دارد.

پرداخت بیت کوین در توئیتر

استرایک در مناطقی همانند السالوادور و اغلب ایالت‌های آمریکا به جز نیویورک و هاوایی خدمات خود را به مخاطبین ارائه می‌دهد. از این پس کاربران توئیتر سوای بر ساخت نام کاربری در استرایک قادر خواهند بود تا آدرس‌های بیت کوین خود را به صفحۀ توئیترشان نیز بیافزایند. بدین شکل کاربران قادر خواهند بود تا با ورود به بخش پرداخت‌ها در توئیتر، آدرس کیف پول مدنظر را کپی نمایند و در راستای انتقال این ارز دیجیتال مورد استفاده قرار بدهند. همچنین در روز پنجشنبه یکی از مدیران ارشد توئیتر اعلام داشت که این ارز دیجیتال برای سهولت کاربری و پرداخت‌ها، برای افراد ساکن در مناطق ضعیف با سیستم بانکی سطح پایین، امکان انجام معاملات را ایجاد کرده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.