رمزپلاس

سرقت بیت کوین به ارزش ۱٫۵ میلیون دلار؛ مرد ونزوئلایی متواری شد!

هک کردن بیت کوین

سرقت بیت کوین تبدیل به امری پرسود برای کلاهبردارن شده و این روزها بیشتر از همیشه شاهد آن در کشورهای درگیر با تورم هستیم. ونزوئلا کشوری که به لحاظ اقتصادی و ساختاری با مشکلات فراوانی روبرو است، در همان اوایل پیدایش بیت کوین، با آغوش باز از ارزهای دیجیتال استقبال کرد تا کورسوی امیدی برای تبادل مالی این کشور با سایر کشورهای دنیا یافته شود. این در حالی است که کشور ونزوئلا زیر فشار شدید تحریم‌های اقتصادی قرار دارد و ظهور رمزارزها می‌توانست عملاً راهی تاثیرگذار برای دور زدن تحریم‌های آنان باشد. اما معمولاً در کشورهای جهان سومی راه‌های سوءاستفاده در این گونه موارد بیش از پیش باز می‌شود و جنبۀ منفی ابزارهای مثبت، برای کلاهبرداری مورد توجه قرار می‌گیرد که در این مورد نیز با اتفاقی مشابه روبرو هستیم.

بیت کوین

ونزوئلا در این مدت کوتاه با روش‌های مختلف و خلاقانه در ارتباط با سرقت بیت کوین، روبرو بوده است. این بار مردی ۲۳ ساله به نام آندرس خسوس هرناندز که به عنوان مشاور مالی کنترل بیت کوین به بسیاری از مشتریان بازار ارز دیجیتال خدمات می‌داد، با صحنه‌سازی گروگان‌گیری خود، بیش از ۱٫۵ میلیون دلار بیت کوین از حساب مشتریان خود به سرقت برد و سریعا متواری شد. داگلاس ریکو رئیس اداره تحقیق جرائم ونزوئلا دربارۀ این سرقت جنجالی اظهار داشت: این فرد چندی پیش مدعی شده بود که توسط دسته‌ای از افراد ناشناس به گروگان گرفته شده و از او درخواست پول کرده‌اند و پس از این به مدت زیادی ناپدید شد تا اینکه متوجهع اتفاقی عجیب شدیم.

بیت کوین

او در ادامه اظهار داشت: پس از این ماجرا متوجه شدیم که مبلغ ۱٫۵ میلیون دلار از حساب بیت کوین مشتریان این فرد به سرقت رفته است و در همان اوضاع از او خبری به دست ما رسید که به دلیل دریافت نکردن پول توسط ادم رباها به قتل رسیده است! این اتفاق در حالی رخ داده که این مرد متواری به حساب ارز دیجیتال مشتریانش دسترسی کامل داشته و اکنون نیز پس از لو رفتن نقشه‌اش فراری می‌باشد. کشور ونزوئلا به دلیل تورم بسیار زیاد با سرقت‌های گوناگونی به طور روزانه مواجه است که اکنون بیش از همیشه سرقت‌های ارز دیجیتالی تبدیل به گزینه مورد علاقۀ کلاهبرداران شده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.