رمزپلاس

با بیت کوین و شیبا بلیت هواپیما بخرید

بر اساس بیانیه مطبوعاتی رسمی منتشرشده توسط UATP شرکت جهانی پرداخت برای مسافران که با مشارکت خطوط هوایی بین‌المللی اداره می‌شود، شرکت هواپیمایی اروپایی Vueling با بیت پی و UATP برای پذیرش رمزارزهایی مثل شیبا  و دوج کوین و بیت کوین  در راستای خرید بلیط هواپیما همکاری کرده است. فعال کردن گزینه پرداخت با رمزارزها توسط این شرکت، ادامه‌دهنده روند ماه‌های اخیر است؛ زیرا شرکت‌های زیادی در حال گسترش امکانات پرداخت برای کالاها و خدمات خود با استفاده از کریپتو هستند.

 

شرکت Vueling به عنوان دومین شرکت هواپیمایی بزرگ در اسپانیا، سالانه بیش از ۳۰ میلیون مسافر را جابه‌جا کرده و در ۱۲۲ نقطه از جهان فعالیت می‌کند. با چنین اعداد و ارقامی می‌توان این شرکت را عضو مهمی در میان شرکت‌های پذیرنده ارزهای دیجیتال دانست. دیگر شرکت مهم در این قرارداد، شرکت UATP است که از تکنولوژی آن به طور گسترده در صنعت هوانوردی استفاده می‌شود.

اگرچه همچنان قیمت بلیت‌ها به صورت ارزهای فیات نمایش داده می‌شود، اما مشتریان می‌توانند از طریق تراکنش‌های واسطه‌ای، با استفاده از طیف گسترده‌ای از کیف پول‌های کریپتو، هزینه بلیط خود را پرداخت کنند. شیبا، دوج کوین و بیت کوین، از جمله رمزارزهایی هستند که امکان پرداخت با آنها وجود خواهد داشت.