رمزپلاس

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس اعلام داشت: ارز ارزهای دیجیتال مالیات اخذ می‌شود

قانونگذاری ارز دیجیتال در مجلس

در شرایطی که صحبت‌های بسیار امیدوار کننده‌ای در ارتباط با آینده ارزهای دیجیتال در ایران از سوی مجلس و کمیسیون اقتصادی شنیده می‌شود، این بار سخنگوی این کمیسیون در ارتباط با برنامه احتمالی کلی در نظر گرفته شده برای ارزهای دیجیتال در مورد ساماندهی آن به میان آورده است که نیازمند بررسی و ابلاغ دولت نیز می‌باشد. در مصاحبه‌ای بسیار مفصل و کامل غلامرضا مرحبا سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس نیز در ارتباط با قانونگذاری مدنظر در آینده نزدیک برای بازار ارزهای دیجیتال ضمن تاکید بر خارج کردن ارزهای دیجیتال از زیرزمین‌ها، مدعی طرح اخذ مالیات از ارزهای دیجیتال شد.

بیشتر بخوانید:

بانک مرکزی آمریکا ارزهای دیجیتال را ممنوع نمی‌کند

بیشتر از ۶۵ درصد آمریکایی‌ها حقوقشان را با ارز دیجیتال می‌خواهند

غلامرضا مرحبا سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در این باره اظهار داشت: اگر فعالیت در بخش رمزارزها قانونمند شود مشخص می‌شود فردی که می‌کوشد تا رمزارز تولید کند، مجوز خود را از چه ارگانی دریافت کرده است. ما نباید اجازه دهیم این فعالیت به سمت زیرزمینی شدن حرکت کند و باید مبدأ تولید و مقصد آن تحت نظارت دولت باشد. در این طرح می کوشیم تا مشخص شود فردی که قصد دارد در این بخش فعالیت کند از کجا باید مجوز لازمه را اخذ کند و نهایتاً چه ارگانی باید نسبت به فعالیت صورت‌گرفته نظارت داشته باشد لذا اینها همه مواردی است که ما دوست داریم روشن و شفاف شود.فعالیت رمزارزها اگر غیر از این باشد، این فعالیت آسیب‌زا خواهد بود و به اقتصاد و مردم صدمه خواهد زد.

قانونگذاری ارزهای دیجیتال در مجلس

وی در ادامه اظهار داشت: دریافت مالیات از این بخش حتماً محتمل است و این مسئله طبیعی است لذا وقتی که فردی یک اقدام و فعالیت تجاری را در کشور انجام می‌دهد و از آن فعالیت درآمد کسب می‌کند باید حق و حقوق دولت را در این بخش بپردازد تا دولت از آن طریق هزینه‌های جاری خود را تأمین کند. رمزارز هم به‌عنوان یک فعالیت اقتصادی به اعتقاد بنده باید مالیات قانونی خود را به دولت بپردازد تا دولت امنیت این فعالیت و مواردی از جمله انرژی این حوزه را تأمین کند. بنابراین موضوع مالیات از بخش رمزارزها هم باید در قوانین دیده شود. البته هنوز در مراحل ابتدایی این موضوع در مجلس هستیم و حتماً دولت هم در این زمینه نقطه‌نظراتی دارد که باید آنها هم دریافت شود و نهایتاً به یک نقطه‌نظر مشترک دست پیدا کنیم.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.