رمزپلاس

ارزهای دیجیتال در فوتبال؛ پرداخت دستمزد به مسی با بیت کوین

پرداخت دستمزد مسی با بیت کوین

ارزهای دیجیتال این روزها تقریبا به تمامی صنعت‌های درآمدزا ورود کرده‌اند و بیش از پیش مورد استفاده قرار می‌گیرند. همین چندی پیش بود که چندین تن از اهالی مشهور صنعت هالیوود و دنیای فیلم‌سازی از ارزهای دیجیتال حمایت کرده و وارد دنیای NFTها شده بودند. حالا نوبت آن رسیده است که ستاره‌های نام‌دار دنیای فوتبال نیز به این جرگه بپیوندند و اولین‌های فوتبال در حوزه ارزهای دیجیتال باشند. همانند اتفاقی که برای لیونل مسی، ابرستارۀ آرژانتینی سابق باشگاه بارسلونا در انتقال جنجالی‌اش به باشگاه فرانسوی پاری‌سن‌ژرمن رقم خورد، چرا که در پای ارزهای دیجیتال در فوتبال در این انتقال دیده می‌شد تا هم مالک قطری پاریسی‌ها و هم مسی متوجه کاربرد فوق العادۀ ارزهای دیجیتال بشوند.

پرداخت دستمزد مسی با بیت کوین

قصه از کجا شروع شد؟ ناصر الخلایفی مالک متمول باشگاه پاری‌سن‌ژرمن به دنبال فسخ قرارداد لیونل مسی با بارسلونا به دلیل قوانین مالی لالیگا اسپانیا، سریعاً برای جذب این سوپراستار بزرگ دست به کار شد، اما همانگونه که می‌دانید لئو مسی با دریافت سالانه ۳۵ میلیون یورو دستمزد گران‌ترین بازیکن جهان است و از طرفی دیگر خرید ستاره‌های بزرگی همچون سرخیو راموس از رئال مادرید، دوناروما از آث میلان، وینالدوم از لیورپول، اشرف حکیمی از اینترمیلان، عملاً دست و پای ناصر الخلایفی را برای پرداخت دستمزد به مسی بسته بود و باعث بروز مشکل در این انتقال شده بود. مشکل مالک پاریسی‌ها در پرداخت دستمزد به مسی نبود، چرا که او حمایت مالی شرکت‌های بزرگ قطری و امیران این کشور را به همراه داشت، بلکه مشکل اصلی، مسئلۀ قوانین سرسختانه فیرپلی مالی یوفا در حوزۀ نقل و انتقالات بود که میزان هزینه خرج شده دربارۀ بازیکنان ورودی و بازیکنان فروخته شده را دچار مشکل می‌کرد.

پرداخت دستمزد مسی با بیت کوین

به دنبال این ماجرا، با ترفند و راهکاری سریع و بسیار کاربردی، مالک پی اس جی، به لیونل مسی پیشنهاد داد تا بخشی از دستمزد او به صورت بیت کوین پرداخت شود! تا بدین شکل بر روی کاغذ دستمزد پرداخت شده به مسی بسیار کمتر از ۳۵ میلیون یورو باشد، اما در پایان رقم پرداخت شده همان ۳۵ میلیون یورو توافق شده باشد. مسی نیز با پذیرش این پیشنهاد، خود را به عنوان اولین بازیکن تاریخ فوتبال که دستمزدش را به صورت بیت کوین دریافت می‌کند، شد؛ و هم پاریسی‌ها با راهکار فوق العادۀ خود از گزند تیغ محرومیت یوفا در رعایت فیرپلی مالی نقل و انتقالات گریخت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.