رمزپلاس

رمزارز قربانی جدید ترامپ؛ موضع عجیب پرزیدنت سابق در قبال ارز دیجیتال

ارز دیجیتال

دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق ایالات متحده آمریکا که شخصیتی بسیار متزلزل و بسیار جنجالی را در جامعۀ جهانی از خود نشان داده؛ این بار به سراغ تحلیل رمزارز رفته و موضع خود را دربارۀ این ماجرا اعلام داشته است. شاید ورود دونالد ترامپ به حوزۀ رمزارز خیلی دور از تصور نبود، چرا که به هر حال او یک سرمایه‌دار بزرگ و تاجر مشهور جهانی است که در حوزۀ تجارتش فردی شناخته شده با حمایت‌های گستردۀ بانک‌ها و متمولین اروپا و آمریکا است. اما اینکه او موضعی منفی را دربارۀ رمز ارز از خود ارائه بدهد، اتفاقی هم قابل پیش‌بینی بود، هم غیرقابل پیش‌بینی؛ قابل پیش‌بینی از بابت شخصیت عجیب و تاریک او، و غیرقابل پیش‌بینی از بابت علاقمندی او به ثروت و تکنولوژی منجر به ثروت بیشتر!

دونالد ترامپ

گذشته از تمامی این بحث‌ها، ترامپ رسماً موضعی منفی در ارتباط با رمزارز دارد و معتقد است که تمامی ارزهای دیجیتال، بر ارز دلار آمریکا تاثیرات مخرب و منفی خواهد داد و تلاش‌های بسیاری در پشت پرده در جریان است تا ارزش دلار آمریکا را نابود کنند. ترامپ در این باره اظهار داشت: این تلاش‌های منفی به وضوح قابل لمس است، رمزارز می‌تواند یک دروغ باشد و این را می‌دانم که مردم آنها را نمی‌شناسند.  آنچیزی که در وهلۀ نخست باید در کانون توجه باشد دلار آمریکاست و باید از تکنولوژی بلاکچین برای حفظ و افزایش قدرت دلار استفاده کنیم، نه در راستای قدرت بخشیدن به ارزهایی که دروغین هستند.

دونالد ترامپ

نکته جالب اینجاست که جو بایدن، موضعی بسیار منعطف را در حوزه رمز ارز داشته و در این باره به دنبال تلطیف‌سازی فضا بوده است. ادعای ترامپ در شرایطی مطرح می‌شود که عمدتاً اظهار نظر منفی رسمی متمولین و سرمایه‌داران مشهور، دربارۀ رمزارها موجب شوک بد به بازار ارز دیجیتال شده است و باید دید که این بار نیز چنین اتفاقی رقم خواهد خورد یا خیر؟ هرچند که پیش از دونالد ترامپ نیز افراد مشهور ثروتمند دیگری نیز رمزارزها را دروغ و جعلی دانسته بودند و بیشترین ضرر نیز متوجه بیت کوین شده بود؛ سوال بزرگ اینجاست که بیت کوین باز هم وارد این آتش خواهد شد؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.