رمزپلاس

توکن امیر تتلو را به این علت های مهم نخرید!

در روزهای گذشته، گزارش‌هایی منتشر شد مبنی بر این‌که امیرحسین مقصودلو (تتلو)، خواننده، با کمک فردی به نام هومن کرمی وارد بازار رمزارزها شده و توکن مخصوص خود به نام TNT را با استاندارد BEP-20 بر بستر شبکه BSC راه‌اندازی کرده است. در اصل، این ارز دیجیتال یک شت کوین محسوب می‌شود که پشتوانه مالی و رسمی برای آن وجود ندارد. همچنین، اگر برای خرید این کوین مجبور به پرداخت آنلاین از طریق سایت شدید، این موضوع را در نظر داشته باشید که امکان فیشینگ از حساب شما وجود دارد. طبق گزارش‌ها، قرارداد هوشمند توکن TNT به گونه‌ای نوشته شده که قابلیت ضرب یا ساخت توکن‌های اضافه برای والت اصلی این ارز دیجیتال وجود دارد. این بدان معناست که تتلو و هومن کرمی می‌توانند در آینده تا سقف ۱۰ تریلیون توکن TNT برای خود ضرب کنند و با یک راگ‌پول ساده، سرمایه تمام طرفداران ناآگاه را بالا بکشند.


علاوه بر این، تتلو برای ایجاد این ارز دیجیتال، ثبت شرکت انجام نداده و این یعنی هیچ شرکتی در داخل و یا خارج از کشور از آن پشتیبانی نمی‌کند. این بدان معنی است که تراکنش‌های شما برای خرید یا فروش این کوین در هیچ جای رسمی ثبت نمی‌شوند. تتلو حتی برای کوین خود ثبت برند هم انجام نداده و این موضوع نیز، باعث کاهش اعتمادها به رمزارز TNT او شده است. وقتی برندی ثبت نشود، یعنی آن اسم اعتباری ندارد و ممکن است تغییر کرده و یا حذف شود.
لازم به ذکر است که انجمن فناوران زنجیره بلوک با انتشار اطلاعیه‌ای به کاربران هشدار داده که این رمزارز به شدت ریسک دارد و بهتر است با هیچ دلیل و عنوانی در این پروژه سرمایه‌گذاری نشود.