رمزپلاس

دوج کوین ۲ آیا همان دوج کوین است؟

دوج کوین

در هفته‌های اخیر از میم کوین جدیدی رونمایی شده است که با یدک کشیدن نام دوج کوین موجب بروز سوالات فراوانی در ذهن مخاطبین بازار ارز دیجیتال شده است. دوج کوین ۲ نامی بسیار مخاطره انگیز است که بنیاد دوج کوین را بسیار خشمگین و مضطرب کرده تا کار به تهدید میان طرفین برسد. طبق اعلام رسمی بنیاد دوج کوین، میم کوین “دوج کوین۲” هیچ ارتباطی به آنها ندارد و تنها نام این کوین پرمخاطب را کپی‌برداری کرده است. طبق بیانیه رسمی بنیاد دوج کوین در تاریخ ۳۱ آگوست، وکلای رسمی حفاظت از برند دست به کار شده‌اند تا تا مانع از گمراهی مخاطبین دوج کوین شوند و نسبت به رفتار مالکان و پدیدآورندگان دوج کوین ۲، اقدام لازم را انجام بدهند.

بیشتر بخوانید:

بیت کوین و اتریوم به توئیتر پیوستند؛ قابلیت جنجالی رونمایی می‌شود

هالیوودی‌ها وارد بازار ارزهای دیجیتال شدند؛ از رپر مشهور تا بوکسور افسانه‌ای

نکته عجیب اینجاست که متولیان دوج کوین ۲ اصرار بسیار زیادی به بهره‌گیری از نام دوج کوین اصلی دارند! آنها در وبسایت رسمی خود به گونه‌ای رفتار کرده‌اند که مخاطب عام به سادگی هرچه تمام‌تر گمراه خواهد شد. آنها در وبسایت خود به طور رسمی مدعی شده‌اند: کوین ما تمایل دارد تا نسبت به مدل قبلی خود رشد بلند مدت‌تری با ساختار توکن‌سازی پایدارتری را به مشتریان ارائه بدهد. همین ادعا خشم بنیاد دوج کوین را بیش از پیش برانگیخت تا ماجرا وارد فاز سنگین‌تری شود و مباحث دعاوی حقوقی نیز به میان بیاید. بنیاد دوج نسبت به این رفتار مدعی شده که علاقمندان به دوج کوین و شیبا دربارۀ این پروژۀ جدید بسیار برافروخته و نگران هستند و رفتار آنها ناقض حقوق تجاری و برندسازی است.

دوج کوین

دوج کوین ۲ در اوایل ماه می، در شبکه زنجیره هوشمند باینسس متولد شد. دوج کوین ۲ از بدو تولد تا به امروز صعود بیش از ۱۰۰درصد را تجربه کرده و به طور میانگین در هفته گذشته با نرخ کمتر از ۱۰هزار دلار حجم روزانه ۰٫۰۴ میان معامله‌گران معامله می‌شود. باید دید که این کوین جنجالی آیا توان ایستادگی در برابر فشارهای بنیاد دوج را دارد یا خیر، چرا که بنیاد دوج کوین از حمایت گسترده ارزهای دیجیتال، مانند ویتالیک بوترین موسس اتریوم و ایلان ماسک مشهور را داراست.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.