رمزپلاس

دبی قطب اقتصادی ارزهای دیجیتال شد

پذیرش ارزهای دیجیتال در منطقه آزاد دبی

دبی کشور پررونق منطقه که به لحاظ اقتصادی قدرت فراوانی را در میان جهانیان داراست، در پی بررسی‌های خود سرانجام به اتحاد کامل در ارتباط با معامله‌ ارزهای دیجیتال دست یافته و نیروهای خود را برای این امر بسیج کرده است. مقامات ارشد دبی و همچنین دفتر مرکز تجارت جهانی دبی به طور رسمی اعلام داشته‌اند که سازمان اوراق بهادار و کالای امارات متحده عربی همکاری لازم را داشته تا انتشار و معاملات ارزهای دیجیتال را در حوزه قضایی خود کاملاً قانونی نماید. طبق این گزارش بسیار مهم، طی این اقدام تازه چارچوبی ایجاد خواهد شد که طبق آن، دفتر مرکز تجارت جهانی دبی ، برای تمامی فعالیت‌های حوزه مربوط به ارزهای دیجیتال مجوز نهایی را صادر خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

انتقال میان اتریوم و سولانا ممکن شد

رسمی؛ قابلیت پرداخت با بیت کوین به توئیتر اضافه شد

حال طبق این مشارکت، سازمان SCA  مسئول نظارت کلی بر تمام فعالیت‌های مرتبط با دارایی‌های دیجیتال از قیبل: لیست کردن؛ معاملات، صدور مجوز همه توکن‌ها در منطقه آزاد اقتصادی مرکز تجارت جهانی دبی می‌باشد. از همین رو هلال سعید ال ماری مدیر ارشد مرکز تجارت جهانی دبی در این باره اظهار داشت: اقدام ما به منطقه کمک خواهد کرد تا لیست خدمات را به منظور جذب سرمایه‌گذاران بین المللی و سایر فعالیت‌های کارآفرینانه گسترش بدهیم. وی معتقد است از آن‌جایی که دبی به سمت نوآوری و اقتصاد دیجیتالی پیش می‌رود، دفتر مرکز تجارت جهانی دبی نیز در حمایت از مشاغل مرتبط با ارزهای دیجیتال و بلاکچین کوتاهی نخواهد کرد؛ چراکه معتقد است آنها بخشی جدایی‌ناپذیری از صنعت پرداخت جهانی خواهند بود.

پذیرش ارزهای دیجیتال در منطقه آزاد دبی

دبی به دنبال آن است تا علاوه بر پذیرش قانونی ارزهای دیجیتال، در راستای تبدیل شدن به رهبر جهانی در ارتباط با فناوری بلاکچین، اقدامات مهمی را ترتیب بدهد.طرح The emirate که سال گذشته راه‌اندازی شد، قصد دارد اولین شهری باشد که به طور کامل از فناوری دفترکل توزیع‌شده (DLT) استفاده می‌کند.سال گذشته، بانک مشرق (Mashreq Bank)، قدیمی‌ترین بانک خصوصی دبی نیز استفاده از فناوری بلاکچین را برای افزایش امنیت مشتریان خود و ایجاد یک بستر بانکداری هوشمند آغاز کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.