رمزپلاس

اتریوم و آینده خوش آن؛ تحلیل‌گران بسیار امیدوارند

رشد قیمت اتریوم

بیت کوین در هفته گذشته توانست عملکرد بسیار موفق و خوبی را از خود برجای بگذارد تا بهای آن به ۶۱ هزار دلار برسد و خود را آمادۀ جهش بعدی نماید. اتفاقی که انتظار می‌رفت همزمان برای اتریوم نیز رقم بخورد و این ارز دیجیتال نیز رشدی چندبرابری را تجربه کند، اما ناکامی آن در ثبت رکوردی تازه، باعث شد تا اتریوم تا حدودی از سایر رقبای خود عقب بماند و همچنان پشت مرز ۴ هزار دلار باقی بماند. طبق اعداد و آمار به ثبت رسیده از بازار ارزهای دیجیتال، عملکرد بیت کوین در ماه اخیر ۱۳ درصد بهتر از اتریوم بوده است و همین مسئله کمی موجب بروز نگرانی در میان معامله‌گران شده بود. با تمامی ای تفاسیر، بسیاری از کارشناسان همچنان خوشبین هستند که به‌زودی اتریوم مرز ۴ هزار دلار را پشت سر بگذارد.

بیشتر بخوانید:

رئیسی: قوانین استخراج ارز دیجیتال بازنگری شود

سازمان بورس آمریکا رسماً سهام شرکت‌های متکی به بیت کوین را تایید کرد

از سوی دیگر، تبدیل‌شدن پلتفرم‌هایی مثل سولانا و اولنچ به رقبای جدی اتریوم در بحث قراردادهای هوشمند، نگرانی معامله‌گران را بیشتر کرده است. بحث مهمی که در روزها و هفته‌های اخیر بار دیگر بر سر زبان‌ها افتاده، احتمال تأیید صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) بیت کوین توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) است. معامله‌گران بیت کوین با رویکردی مثبت به این موضوع نگاه می‌کنند. کمیسیون بورس آمریکا قرار است طی هفته‌های آینده تصمیم خود را در این باره اعلام کند. صد البته این احتمال هم وجود دارد که اعلام این تصمیم به تعویق بیفتد.

تفاوت رشد اتریوم و بیت کوین

در پایان باید گفت، داده‌های بازار مشتقه نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران اتریوم نسبت به عملکرد ضعیف‌تر این ارز دیجیتال در مقابل بیت کوین نگران نیستند. به‌علاوه، نبود اهرم‌های بالا پس از رشد ۲۷۴ درصدیِ امسال، عاملی مثبت تلقی می‌شود. به‌طور کلی، در حال حاضر معامله‌گران اتریوم نسبت به تداوم روند صعودی و عبور از اوج تاریخی امیدوارند. در این میان، اخذ مجوز صندوق‌های قابل‌معامله در بورس بیت کوین می‌تواند به‌عنوان یک عامل تسریع‌کننده عمل کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.