رمزپلاس

صرافی‌ها از بیت کوین پر شدند؛ سقوطی بزرگ‌تر در راه است؟

نزول قیمت بیت کوین

پس از آن سقوط جنجالی بیت کوین در ماه گذشته، هنوز این ارز دیجیتال نتوانسته است به سقف خود بازگردد و پس از تلاش‌های چندباره، متوجه سقوطی دیگر می‌شود و در تکاپوی حفظ بهای خود در مرز 48 الی 50 هزار دلار است. با این تفاسیر اکنون داده‌های درون زنجیره‌ای بیانگر آن است که میزان ورودی بیت کوین به صرافی‌های ارزهای دیجیتال به شدت در حال افزایش است و می‌توان گفت که این اتفاق خواهد توانست سیگنالی مهم برای بازار نزولی و سقوط تازه این ارز پرطرفدار و پرحاشیه باشد. به مفهومی دیگر باید گفت هنگامی که میزان ورودی بیت کوین به بازار افزایش پیدا می‌کند و برای برداشت آن در قالب ارز فیات یا آلت کوین به صرافی واریز می‌کنند ، بدان معناست که دامپینگ تازه‌ای در راه است.

نمودار ورودی بیت کوین به صرافی‌ها

طبق تصویر بالا، ارزش این اندیکاتور در بازۀ زمانی اخیر روندی رو به رشد داشته است. پیش از سقوط بیت کوین در ابتدای ماه دسامبر، شاهد ورودی شدیدی در بازار ارز دیجیتال بودیم. نمودار بالا همچنین شاهد 2 منحنی و شاخص دیگری می‌باشد! در نکته اول ورودی که از طریق 10 نهنگ برتر شکل گرفته است و و در نکته دوم میانگین تمام ورودی‌ها در بازۀ زمانی 7 روز اخیر! با بررسی ویژه این نمودار به این نتیجه می‌توان رسید که 10 نهنگ نخست بیت کوین، چگونه توانسته‌اند به ورودی کل صرافی‌های این حوزه کمک کنند تا دامیپنگ را عملا رقم بزنند.

بیشتر بخوانید:

سویه جدید کرونا و ماجرای بیت کوین!

نهنگ‌ها، به بیت کوین هجوم آوردند!

این روند عمدتا در انتها روند نزولی را برای این کوین به دنبال داشته است. بیت کوین که پیش تر در مرز 48 هزار دلار قدم برمی‌داشت، نسبت به هفتۀ گذشته چیزی در حدود 15 درصد سقوط داشته است که از زمان سقوط گذشته این ارز دیجیتال سخت به دنبال تثبیت قیمت خود بوده است. اکنون به هیچ عنوان نمی‌توان گمانه‌زنی برای بهبود بهای این کوین جنجال مطرح کرد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.