رمزپلاس

سقوط آزاد NFT و افزایش تقاضای خرید

به نظر می‌رسد که حتی کلکسیون‌های هنری محبوب نیز نتوانسته‌اند از رکود بازار جان سالم به در ببرند. بر اساس داده‌های ارائه‌شده توسط پلتفرم NFT Price Floor، کف قیمت‌ توکن‌های کلوپ قایق تفریحی میمون‌های کسل و کریپتوپانک‌ها، دو مورد از محبوب‌ترین کلکسیون‌های توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) در بازار، به ترتیب به ۷۴ اتریوم (۹۲،۲۲۳ دلار) و ۴۸ اتریوم (۶۹،۴۷۳ دلار) کاهش یافته است.

 

پیش‌تر، کف قیمت توکن‌های این دو مجموعه، به ترتیب برابر با ۱۵۳٫۷ اتریوم و ۱۲۳ اتریوم بود. در همین حال، حجم معاملات NFTها در بحبوحه سقوط قیمت‌ها در بازار و کاهش کف قیمت‌ها افزایش یافته است. طبق گزارش‌ها، حجم معاملات ۲۴ ساعته هشت پروژه از ۱۰ پروژه برتر در صنعت NFT، حداقل ۱۱۵ درصد افزایش یافته و سرمایه‌گذاران به دنبال خرید NFTهای معتبر با قیمت ارزان‌تر هستند. در این زمینه، کلکسیون BAYC پیشتاز است که با افزایش ۲۶۳ درصدی حجم معاملات خود، در ۲۴ ساعت گذشته به فروش ۷٫۱ میلیون دلاری دست یافت.

داده‌های ارائه‌شده توسط پلتفرم DappRadar همچنین نشان می‌دهند که بازار محبوب اوپن‌سیبزرگترین ذینفع از افزایش حجم معاملات NFTها در ۲۴ ساعت گذشته بوده است، به طوری که، این پلتفرم شاهد رشد ۱۷۳٫۴۳ درصدی حجم معاملات خود بود و در مجموع، حدود ۲۳٫۸۸ میلیون دلار فروش داشت.