رمزپلاس

گوگل رسماً وارد بازار توکن‌های غیرمثلی شد

همکاری گوگل با شرکت دی اپر لبز

طبق اخبار رسمی منتشر شده در پایان هفتۀ گذشته، یک شرکت بلاکچینی بسیار فعال در امور توکن‌های غیرمثلی یا همان NFT قرارداد رسمی را با گوگل به امضا رسانده است و تصمیم دارد تا با بهره‌گیری از زیرساخت‌های شبکه‌ای قدرتمند گوگل، به طور رسمی ظرفیت اکوسیستم خود را بیشتر نماید. جالب است بدانید که مدیرعامل این شرکت بلاکچینی یک کارآفرین با اصالت ایرانی، با نام رهام قره گوزلو است! کوین تلگراف نیز با تایید این خبر اعلام داشت که طبق این قرارداد به امضا رسیده میان گوگل و شرکت کانادایی DAPPER LABS، این همکاری رسماً آغاز شده است و قرار بر این است که شرکت کانادایی بلاکچینی با استفاده از قدرت گوگل امکان پشتیبانی از محصولات و خدمات نسل سوم وب یا همان WEB3، از جمله بازار توکن‌های غیرمثلی را به پلتفرم خود اضافه نماید.

مطالب پیشنهادی:

تحلیل روز؛ پایان بازار رو به سقوط بیت کوین

لایت کوین به دنیای NFT وارد شد

ارزهای دیجیتال در فوتبال؛ پرداخت دستمزد به مسی با بیت کوین

طبق گزارشی که نشریۀ فوربس منتشر ساخته است، قرار بر این است که در بخشی از این همکاری، گوگل کلود به عنوان اپراتور شبکه به پروژه بلاک چینی فلو که برای شرکت DAPPER LABS است، خدمات ارائه کند. با چنین ساختاری، منابع کافی برای کل اکوسیستم توکن‌های غیرمثلی، بازی‌ها و سایر برنامه‌های غیرمتمرکز بلاکچین فلو تامین خواهد شد. همچنین جانت کندی، معاون ارشد بخش گوگل کلود در قسمت آمریکای شمالی، اظهار داشته است که همکاری طولانی مدت به شرکت DAPPER LABS این امکان را خواهد داد تا از روش زیرساخت‌های امن و مقیاس‌پذیری که گوگل آن را آماده می‌کند، گسترش بدهد. همچنین رهام قره گوزلو مدیر ایرانی شرکت DAPPER LABS نیز ضمن تبریک به گوگل بابت این همکاری، هم‌مسیر شدن بلاکچین فلو با گوگل را تایید کرد.

همکاری رسمی گوگل با شرکت کانادایی دی اپر لبز

گقتنی است که بلاکچین فلو، از محبوب‌ترین توکن‌های غیرمثلی بازار همانند NBA TOP SHOT و CRYPTOKITTIES پشتیبانی می‌نماید. طبق گزارش فوربس مجموعه NBA TOP SHOT تا اوایل سال میلادی جاری رقمی بالغ بر ۲۳۰ میلیون دلار فروش داشته اس و تا به این لحظه این رقم چیزی نزدیک به ۶۸۰ میلیون دلار رسیده، یعنی رشد سه برابری در بازۀ زمانی ۸ ماهه که در نوع خود رکوردی بسیار خوب محسوب می‌شود. در گذشته بزرگانی در لیگ ستارگان حرفه‌ای NBA مثل مایکل جردن و کوین دورانت، وارد عرصۀ سرمایه‌گذاری در حوزه توکن‌های غیرمثلی شدند و به عنوان سرمایه‌گذار رسمی شرکت DAPPER LABS شناخته شدند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.