رمزپلاس

۳ فاکتور کلیدی اوج‌گیری دوباره بیت کوین را بشناسید

اوج‌گیری بیت کوین تا 100 هزار دلار

عمده کارشناسان حوزه ارزهای دیجیتال بر این باورند که تا کمتر از ۴ ماه دیگر ارزهای دیجیتال رشد سنگینی را خواهند داشت و بزرگترین صعود ممکن نصیب بیت کوین خواهد شد. آنها برای بیت کوین پیش‌بینی رشدی ۲ برابری را داشته‌اند و بر این باورند که بیت کوین قابلیت رسیدن به مرز ۱۰۰ هزار دلار را داراست و این در شرایطی است که اکنون بیت کوین در محدوده ۴۸ هزار دلار تثبیت شده است. اما چه عواملی می‌تواند در رسیدن بیت کوین به مرز ۱۰۰هزار دلار در این مدت کوتاه اینچنین تاثیر گذار باشد؟ کارشناسان نخستین دلیل این اتفاق را ارائه مجوز فعالیت صندوق‌های قابل معامله در بورس از سوی کمیسیون بورس و و اوراق بهادار آمریکا دانسته‌اند. اتفاقی که در صورت رقم خوردن آن موجب ایجاد مشروعیت قانونی برای بیت کوین نزد سرمایه‌گذاران مالی سنتی و شرکتی خواهد شد و قادر خواهند بود در بیت کوین سرمایه‌گذاری نمایند.

بیشتر بخوانید:

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس اعلام داشت: ارز ارزهای دیجیتال مالیات اخذ می‌شود

بانک مرکزی آمریکا ارزهای دیجیتال را ممنوع نمی‌کند

دبی قطب اقتصادی ارزهای دیجیتال شد 

دومین دلیل این اتفاق می‌تواند بازگشت چین از موضع سخت خود در ممنوعیت استفاده و خرید و فروش ارزهای دیجیتال باشد. جایی که آمریکا با هوشمندی فراوان وارد عمل شده و از فرصت حاصل شده در غیبت چین در این بازار بزرگ، بهره لازم را برده است. واقعیت امر این است که بازگشت چین از موضع خود بسیار کم است! اما این مورد را نمی‌توان نادیده گرفت که در صورت گستردگی پذیرش بیت کوین، چین نیز راهی جز پذیرش این ارز دیجیتال را نخواهد داشت و مجبور خواهد بود به سرویس‌دهندگان و میزبان‌های پرشمار ارزهای دیجیتال در سرتاسر دنیا بپیوندد، چرا که آنها بازار بزرگ سرمایه خود را از دست خواهند داد و این فرصت بزرگ را در اختیار رقبای خود قرار خواهند داد.

اوچ گیری بیت کوین تا 100 هزار دلار

سومین دلیل بزرگ این ماجرا، گستردگی پذیرش بیت کوین و ارزهای دیجیتال است. جایی که به وضوح دیده می‌شود در اغلب کشورها این اتفاق در حال رخ دادن است و موجب گسترده‌تر شدن جامعۀ آماری نیز به صورت روزانه می‌شود. السالوادور و آمریکا کشورهایی هستند که خیلی موضع سرسختانه‌ای را در این باره اتخاذ نکردند و با آغوشی باز به سراغ پذیرش این تکنولوژی سودآور رفتند. همچنین در هفتۀ گذشته دبی نیز ساز و کاری تازه برای علاقمندان به این حوزه ایجاد کرد و عملاً استفاده از این ارز دیجیتال را قانونی اعلام داشت. با در نظر گرفتن این ۳ فاکتور اساسی رسماً می‌توان گفت اوج‌گیری ارزش این رمزارز به بالای ۱۰۰هزار دلار بسیار محتمل است، هرچند که در این میان اما و اگرهای فراوانی وجود دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.