رمزپلاس

نصب ۲۰۰ دستگاه خودپرداز بیت کوین در والمارت!

همکاری بیت کوین و والمارت

طبق اخبار منتشر شده از سوی غول صنعت خرده‌فروشی با شراکت دو برند مشهور کوین استار و کوین می، ۲۰۰ دستگاه خودرپرداز بیت کوین در برخی از شعب این فروشگاه نصب و آمادۀ بهره‌برداری شده است تا از این پس مشتریان این فروشگله‌ها بتوانند با استفاده از تکنولوژی بیت کوین نسبت به پرداخت بهای اجناس خریداری شده وارد عمل شوند. در ماه گذشته گفته می‌شد که قرار است والمارت با استفاده از ارز دیجیتال لایت کوین به مشتریان خود خدمات بدهد و با استفاده از لایت کوین امکان پرداخت را به مشتریان خود بدهد که خیلی زود والمارت این خبر را تکذیب کرد تا موجب سقوط سنگین لایت کوین شود و روندی بسیار نزولی را در پیش بگیرد.

بیشتر بخوانید:

 دوج کوین مالکان خود را خوشبخت کرده است!

بازار ارزهای دیجیتال رکورد تاریخی را درهم شکست

در گزارش بسیار داغ و جدید بلومبرگ، منابع معتبر متعددی اعلام داشته‌اند که والمارت با همکاری کوین استار ۲۰۰ دستگاه خودپرداز بیت کوین را در فروشگاه‌های بزرگ خود در ایالات متحده آمریکا نصب و راه‌اندازی کرده‌اند و در آینده بسیار نزدیک تعداد این دستگاه‌ها از سوی والمارت به ۸ هزار عدد خواهد رسید. پس از این سم داکتر مدیر برتر و ارشد استراتژی کارگزاری رمزارزی بیتودا مدعی شد که نصب خودپردازهای بیت کوین در آمریکا روند رو به رشدی خواهد داشت و تعداد آنها در سال آتی به شدت افزایش خواهد یافت. او در ادامه اذعان داشت که والمارت دسترسی افراد را به بیت کوین بیش از پیش خواهد ساخت و به این ارز دیجیتال مشروعیت بسیار زیادی خواهد بخشید.

همکاری بیت کوین و والمارت

مشتریانی که مایل به استفاده از این سرویس جدید هستند، باید اسکناس نقدی را در دستگاه‌های کوین استار قرار داده و یک کوپن کاغذی دریافت کنند. آنها همچنین باید یک حساب کاربری در کوین می ایجاد کرده و یک فرم بررسی سابقه را برای دریافت کد بازخرید، تکمیل کنند. لازم به ذکر است که استفاده از این سرویس کارمزدهایی نیز دارد که شامل ۴ درصد برای گزینه بیت کوین و ۷ درصد برای تبادل آن با پول فیات است. به گفته داکتر، اگرچه این یک روش گران برای خرید با استفاده از ارزهای دیجیتال است، اما برای کسانی که می‌خواهند خرید با بیت کوین را برای اولین بار تجربه کنند، روش آسانی محسوب می‌شود.

اگرچه بیت کوین، ارز دیجیتال پیشرو و مسلماً مشهورترین رمزارز در جهان است، اما رمزارزهای دیگری نیز هستند که ساکنان ایالات متحده می‌توانند از برخی از دستگاه‌های خودپرداز خریداری کنند. اوایل سال جاری میلادی، شرکت کوین فلیپ تصمیم گرفت که دوج کوین  را در ۱،۸۰۰ دستگاه خودپرداز رمزارزی خود در ۴۶ ایالت آمریکا لیست کند. در آن زمان، دنیل پولوتسکی، مدیرعامل و بنیانگذار این شرکت، گفت که این حرکت به عموم مردم اجازه می‌دهد تا به‌راحتی از این میم کوین محبوب استفاده کنند. بررسی دقیق تعداد دستگاه‌های خودپرداز ارز دیجیتال در سراسر جهان نشان می‌دهد که ایالات متحده در صدر این فهرست قرار دارد. بر اساس آخرین داده‌ها، بزرگترین اقتصاد جهان ۱۷،۴۳۶ دستگاه خودپرداز رمزارزی دارد که به معنای وجود یک دستگاه به ازای هر ۱۹،۰۲۳ شهروند آمریکایی است. پس از آن، کانادا با در اختیار داشتن تنها ۱،۴۰۰ دستگاه خودپرداز رمزارزی، در جایگاه دوم این فهرست قرار گرفته است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.