رمزپلاس

لایت کوین به دنیای NFT وارد شد

ورود لایت کوین به دنیای NFT

این روزها جدا از کورس‌های ارزهای دیجیتال در بازار رمزارزها، بسیاری از شبکه‌های بلاکچین به سمت و سوی استفاده از توکن‌های غیرقابل تعویض یا همان NFT روی آورده‌اند. اکنون لایت کوین که توانسته در مدتی کوتاه تبدیل به یکی از ارزهای دیجیتال مهم و ارزشمند برای معامله‌گران شود، به سراغ استفاده از NFT آمده تا از این نکنولوژی نیز عقب نماند. طبق اعلام رسمی آنها، شبکه لایت کوین تصمیم گرفته تا از سیستم پروتمل لایه دوم امنی لایت ایجاد استیبل کوین‌ها، توکن‌های NFT و همچنین استفاده از قراردادهای هوشمند در بلاکچین خود را برای مخاطبینش ایجاد نماید. اتفاقی که بیش از پیش به ارزش این ارز دیجیتال خواهد افزود و آنها را در مسیر رشد صعودی قرار خواهد داد.

NFT لایت کوین

اگر بخواهیم با ذره‌بین دقیق‌تر این رمزارز را مورد بررسی قرار بدهیم، باید بگوییم که لایت کوین در سال ۲۰۱۱ تحت عنوان یک فورک بیت کوین حاصل شد. طبق ادعا و نظریۀ کارشناسان مطرح بازار ارز دیجیتال، اگر بیت کوین را به عنوان طلا در نظر بگیریم، این رمزارز همانند نقره به حساب خواهد آمد. لوشان که یکی از توسعه دهندگان بنیاد لایت کوین به حساب می‌آید، پروتکل اومنی لایت را توسعه داده است، این اختیار را به شبکه لایت کوین خواهد داد تا با امکان ایجاد مدیریت دارایی‌ها در این بلاکچین، را برای کاربرانش حاصل نماید. به طور کل اومنی لایت طبق اصول ابتدایی و اصلی اومنی اولیه ایجاد شده و یک لایه دوم در بلاکچین بیت کوین شناخته می‌شود.

لایه اومنی لایت در لایت کوین

طبق اطلاعیه رسمی این نهاد، توکن‌های حاصل شده از طریق اومنی لایت را می‌توان به عنوان افزونه‌ای برای لایت کوین به حساب آورد و در پایان تمامی تراکنش‌های این توکن در شبکه بلاکچینی به ثبت می‌رسد. اکنون اومنی لایت تنها از یک مدل کیف پول پشتیبانی می‌کند که در سیستم‌ عامل‌های ویندوز و لینوکس و مک در دسترس می‌باشد. این ارز دیجیتال مشکلات بلاکچین‌های بزرگی مانند بیت کوین و اتریوم را ندارد و سرعت انجام تراکنش‌های این شبکه بسیار بالا و میزان کارمزد تراکنش‌های آن بسیار پایین است. طبق ادعای جی میلا نمایندۀ این شبکه، این بنیاد در نظر دارد تا انجام تراکنش‌ دارایی‌های ایجاد شده در لایه اومنی را در شبکه لایتنینگ مورد بررسی قرار می‌دهد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.