رمزپلاس

مستر کارت وارد بازار ارزهای دیجیتال شد؟

ورود مستر کارت به دنیای ارزهای دیجیتال

طبق اخبار رسمی منتشر شده مستر کارت، غول دنیای پرداخت، طی توافقات رسمی، بلاکچین سایفرتریس را خریده است تا بدین شکل اولین قدم خود را در دنیای ارزهای دیجیتال به ثبت برساند. سایفرتریس به عنوان ارائه دهندۀ خدمات ره‌گیری پول شویی در حوزه ارزهای دیجیتال ارائه می‌کرد که اکنون متعلق به مستر کارت خواهد بود و از این پس باید گفت که مستر کارت خدمات رهگیری پول شویی در حوزه ارزهای دیجیتال را ارائه خواهد داد. مستر کارت در اواخر هفتۀ گذشته به طور رسمی اعلام داشت: شرکت به‌دنبال ایجاد تنوع در زیرساخت خدمات کارتی و پرداخت‌های آنی خود است تا از این طریق در راستای همسوشدن با قانون‌گذاری‌ها در حوزه ارائه خدمات مرتبط با ارزهای مجازی، به مشتریان خود کمک کند.

قبل‌تر شکایتی از اینکه برخی از ارزهای دیجیتال با مهیا ساختن بستری برای انجام تراکنش‌های ناشناس، عملاً آمادۀ محلی برای اعمال مجرمانه شده‌اند، مطرح می‌شد تا بدین شکل مسئلۀ پول شویی بزرگ‌ترین بحران این دوران، به میان بیاید. البته که نباید فراموش کرد بلاکچین بستری بسیار شفاف برای رهگیری تراکنش‌ها به مشتریان ارائه می‌دهند و این اتفاق خواهد توانست به شرکت‌ها این قابلیت را بدهد که مجرمان و اعمال مجرمانه آنها را ردیابی نمایند. البته شرکت مستر کارت به طور رسمی هنوز جزئیاتی از این توافق مهم را ارائه نداده است اما باید گفت که سایفرتریس خدمات رهگیری بیش از ۹۰۰ ارز دیجیتال مختلف را ارائه می‌کند.

مستر کارت از سال پیش در تلاش بود تا حضوری پررنگ در ارتباط با بلاکچین و حوزه ارزهای دیجیتال داشته باشد؛ پیش‌تر مستر کارت اعلام داشت که علاقمند است تا در ارتباط با بحث‌های استیبل کوین و عرضه ارزهای دیجیتال ملی با شرکت‌ها و بانک‌ها هم‌مسیر شود. این شرکت نیز توافقاتی بزرگ همچون صرافی جمینای و شرکت پرداخت بیت‌پی را به ثبت رسانده بود. آنها همچنین با راه‌اندازی نظرسنجی گسترده مدعی شدند بیش از ۴۰ درصد مردم علاقمند به استفاده از ارزهای دیجیتال هستند. اکنون انتظار می‌رود که باید آمادۀ حضور مسترکارت در حوزۀ خدمات نزدیک به استیبل کوین و ارزهای دیجیتال ملی بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.