رمزپلاس

بیشتر از ۶۵ درصد آمریکایی‌ها حقوقشان را با ارز دیجیتال می‌خواهند

پرداخت دستمزد با بیت کوین

در جدیدترین نظرسنجی موسسه مشهور اسکای نوا آمریکا که در ارتباط با ارزهای دیجیتال صورت گرفته است، نتایج بسیار خوبی حاصل شده است که بیانگر آن است به زودی باید منتظر شیوۀ پرداخت دیجیتالی برای دستمزدها از سوی کارفرمایان باشیم. در خلاصۀ نتیجۀ این نظرسنجی آمده است بیشتر از نیمی از افراد شاغل تمایل دارند تا دستمزد خود را به صورت ارز دیجیتال دریافت نمایند که در پس این نظرسنجی نیز تحلیل روانشناختی نیز ارائه شده است که در ارتباط با پذیرش ارزهای دیجیتال نزد اجتماعات و عموم جامعه ارائه شده که می‌تواند بسیار موثر واقع شود. موسسه اسکای نوا مدعی شده که با بیشتر از هزار متخصص و کارشناس شاغل از جمله ۷۹۷ کارمند و ۲۰۵ مدیر در این باره گفت‌وگو کرده است تا در ارتباط با دریافت و پرداخت دستمزد به صورت ارز دیجیتال به نتیجه برسد.

بیشتر بخوانید:

تحلیل روز؛ ۳ آلت کوین آمادۀ جهش را بشناسید

 دبی قطب اقتصادی ارزهای دیجیتال شد

در پایان این نظرسنجی نتیجه‌ای مبنی بر این که ۶۳ درصد افراد متولد مابین سال‌های ۱۹۸۰ الی ۲۰۰۰ خواهان دریافت دستمزد به صورت ارز دیجیتال می‌باشند و آن را یک امتیاز بسیار بزرگ برای خود می‌دانند و تنها ۱۰ درصد افراد حاضر در این نظرسنجی استفاده از ارز دیجیتال به عنوان پرداخت حقوق را مسئله‌ای بسیار بد خوانده‌اند. جالب اینجاست که ۴۶ درصد افراد حاضر در این نظرسنجی پیش‌تر حقوق خود را به صورت ارز دیجیتال دریافت کرده بودند و ۵۴ درصد باقی‌مانده در این حوزه تجربه‌ای نداشتند. در پاسخ بعدی، ۷۴ درصد افراد موافق اذعان داشتند آماده‌اند تا حقوق خود را به از طریق ارز دیجیتال بیت کوین دریافت کنند. پس از بیت کوین، اتریوم و دوج کوین در رده‌های بعدی محبوب‌ترین ارز دیجیتال پرداختی به عنوان دستمزد برای شاغلین یاد شده است.

پرداخت دستمزد به کارمندان آمریکایی با بیت کوین

به طور حدودی می‌توان گفت که نزدیک به ۱/۳ از ۶۳ درصد موافق ارزهای دیجیتال برای پرداخت به عنوان دستمزد، بیان داشتند که آماده‌اند تا از شغل فعلی خود استعفا بدهند و به استخدام کارفرما و سیستمی دربیایند که حقوق خود را به صورت ارزهای دیجیتال پرداخت می‌کنند. در سویی دیگر افراد مخالف پرداخت ارز دیجیتال به عنوان دستمزد، نوسانات بسیار زیاد قیمت ارزهای دیجیتال، ریسک بالای از دست رفتن سرمایه و مواردی از جمله غیرقابل پیش‌بینی بودن بازار ارزهای دیجیتال را به عنوان دلایل اصلی مخالفت خود با این روش پرداخت دستمزد بیان داشتند. بیش از ۷۷ درصد مدیران شرکت‌های حاضر در این نظرسنجی، اعلام داشتند که تمایل دارند تا حقوق کارمندان خود را به صورت ارز دیجیتال پرداخت نمایند. غربالگری‌های انجام‌شده در این نظرسنجی نشان می‌دهد مدیران شرکت‌های با ابعاد کوچک و بزرگ اغلب به‌دنبال تجربه ارزهای دیجیتال هستند و این در حالی است که شرکت‌های متوسط با میانگین ۵۰ تا ۲۴۹ پرسنل، بیشتر به‌دنبال این تجربه بوده‌اند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.