رمزپلاس

انتقال NFT میان اتریوم و سولانا ممکن شد

WORMHOLE NFT BRIDE

زاه‌اندازی تکنولوژی جدید WORMHOLE NFT BRIDGE از این پس این امکان را به کاربران می‌دهد تا بتوانند دارایی‌های NFT خود را میان دو غول بزرگ اتریوم و سولانا جابجا نمایند. همانگونه که می‌دانید NFT یک قرارداد هوشمند معتبر است که قابلیت رمزنگاری و قفل شدن را دارد و بر روی نسخه تازه‌ای از اتریوم ساخته می‌شود و این مزیت برتر توانسته بسیاری از نگاه‌ها را به خود جلب کند. اکنون اتریوم به عنوان فضایی برای حفظ و نگهداری مجموعه‌های NFT به حساب می‌آید و سولانا نیز به عنوان بلاکچینی که تراکنش‌ها را بسیار سریع به پیش می‌برد و کارمزد بسیار کمی دارد، با شهرت رقیب خطرناک اتریوم شناخته می‌شود. با این وجود نمی‌توان NFTهای سولانای خود را بر روی سایت OPENSEA (پلتفرم خرید و فروش توکن‌های NFT) و یا حتی این قابلیت را نخواهید داشت که از کیف پول مشهور متاماسک بهره ببرید.

بیشتر بخوانید:

رسمی؛ قابلیت پرداخت با بیت کوین به توئیتر اضافه شد

بدترین سرنوشت بیت کوین چیست؟

از همین رو به نظر می‌رسید که فاصلۀ فراوانی میان دو اکوسیستم بزرگ اتریوم و سولانا وجود دارد. اما اکنون با سیستم WORMHOLE NFT BRIDGE که روز گذشته راه‌اندازی شد رسماً دو غول بلاکچینی اتریوم و سولانا را به یکدیگر متصل کرده است تا روشی برای انتقال دارایی‌ها میان این بلاکچین‌های رقیب را ایجاد کرده باشد. این پل دو مسیره به معنای رفت و برگشت، به مفهوم آن است که قادر خواهد بود دارایی‌های هر دو جهت را به یکدیگر ارسال نماید. به طور مثال اگر شما بنا داشته باشید یک NFT خاص را در شبکه سولانا به اتریوم منتقل کنید تا در پلتفرم OPEN SEA به فروش برسانید، این پل در ابتدای امر دارایی NFT اصلی را در یک قرارداد هوشمند WORMHOLE قفل خواهد کرد.

انتقال NFT میان سولانا و اتریوم
WORMHOLE NFT BRIDGE

یک قرارداد هوشمند بر روی سولانا قطعه‌ای از کد می‌باشد که دستورالعمل‌‌های تنظیم شده‌ای را برای برنامه‌های غیرمتمرکز، پروتکل‌های DEFI و NFTها انجام می‌دهد. به جای انتقال دارایی از سولانا به اتریوم، NFT در قرارداد هوشمند منجمد می‌شود و سپس نسخه جدیدی در اتریوم ضرب می‌شود. دارایی حاصل از NFT با استاندارد ERC-721 می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد و مانند هر NFT بومی ‌اتریوم منتقل شود و شما همیشه می‌توانید آن را دوباره به بلاکچین سولانا برگردانید تا نسخه اصلی قرارداد هوشمند را آزاد کند. پشتیبانی از استاندارد ERC-1155 نیز در برنامه کار قرار دارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.