رمزپلاس

انتشار تصویر یک سگ از ایلان ماسک، برابر شد با رشد ۱۰۰ درصدی فلوکی اینو!

حمایت ایلان ماسک از فلوکی اینو

ایلان ماسک که قبل‌تر در فضای مجازی یکی از شخصیت‌های تاثیرگذار بر روی ارزهای دیجیتال بوده است، این بار تنها با انتشار تصویر یک سگ در صفحۀ توئیتر خود، موجب رشد ۱۰۰ درصدی ارز دیجیتال فلوکی اینو شد. اتفاقی شبیه به آنچه که او قبل‌تر در قبال دوج کوین رقم زده بود و خواسته یا ناخواسته موجب اعتبار بخشیدن به این ارز دیجیتال شد تا شایعاتی مبنی بر اینکه “ماسک سرمایه‌گذار دوج کوین است” جان بگیرد. هرچند که ایلان ماسک به طور رسمی و در مقام مالک برند تسلا به طور علنی از حمایت ارزهای دیجیتال دست کشیده بود، اما مشخصاً او یکی از افراد فعال در حوزه ارزهای دیجیتال است که هر تحرک و یا رفتار او موجب صعود یا ریزش یک ارز دیجیتال می‌شود. مشابه آنچه که در ابتدا با بیت کوین تجربه کرد و سپس نسبت به استفاده از آن بی‌میلی نشان داد.

 

این بار ماجرا چه بود؟ ایلان ماسک سرشناس و مشهور با انتشار تصویری از سگ جدید خود در توئیتر، خطاب به مخاطبین خود نوشت: فلوکی رسید! فلوکی نام سگ جدید ایلان ماسک است از نژاد شیبا اینو می‌باشد، همین امر موجب شد تا سوءتفاهم بزرگی مبنی بر اینکه ایلان ماسک از ارز دیجیتال فلوکی اینو حمایت کرده است، حاصل شود. همین امر در کم تر از تنها چند دقیقه موجب شد تا شاهد رشد ۱۰۰ برابری این رمزارز در بازار ارز دیجیتال باشیم! اتفاقی که به طور ۵ درصدی نیز بر روی کوین شیبا نیز تاثیر گذاشت، اما خیلی زود این صعود چشمگیر فلوکی اینو از دست رفت و بی‌توجهی ایلام ماسک به این حواشی، جنجال‌های حاصل شده را به انزوا کشاند.

سگ جدید ایلان ماسک

فلوکی اینو متفاوت با دوج کوین، یک ارز دیجیتال ضد تورم است که بر پایه اثبات میم کار می‌کند و در راستای نگهداری توکن‌ها از راه اتو فارمینگ، به کاربران پاداش می‌دهد. این میم کوین در شرایط فعلی فقط از مسیر یونی سواپ و پنکیک سواپ در دسترس است ولی بر اساس نقشه راه این پروژه، فلوکی این هدف را دارد که این ارز دیجیتال را در صرافی‌های متمرکز نیز لیست نماید. ایلان ماسک در ابتدای سال میلادی جاری، در یک توئیت پر سر و صدا اعلام داشت که تصمیم گرفته تا یک سگ شیبا اینو خریداری کند. همین اتفاق موجب آن شد تا بازار دوج کوین پدیدار شود و قیمت این میم کوین نیز افزایش یابد. پیش‌تر نیز او رسماً اعلام داشته بود دوج کوین ارز دیجیتال مردم است و برای در اختیار داشتن آن نبایست حتما گیگاچاد باشید تا بدین شکل حمایت بزرگی از این ارز دیجیتال کرده باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.