رمزپلاس

سوال روز؛ آیا ریپل می‌تواند ۶ دلار را لمس کند؟

ارز دیجیتال ریپل

در طی ۴ ماه اخیر، ریپل آلت کوین محبوب این روزها، با نوسان‌های فراوانی روبرو شد. این آلت کوین پس از لمس قیمت ۱٫۹ دلار به یکباره به ۰٫۵ دلار سقوطی وحشتناک داشت تا بسیاری از مخاطبین خود را ناامید کند اما پس از این دوباره با خیزشی جانانه، به عرصه بازگشت و با قیمت ۱٫۲ دلار و سپس ۲٫۴۴ دلار، خود را آمادۀ جهشی بسیار بزرگ‌تر کرد. اکنون صبحت‌های فراوانی دربارۀ جهش سنگین . چندبرابری ریپل در جریان است که موجب بروز سوالات فراوانی شده و خوشبینی‌ها را به این آلت کوین چند برابر کرده است. نکته جالب اینجاست که این بار پیش‌بینی رشد و جهش ۳ برابری برای ریپل در نظر گرفته شده که خیلی دور از واقعیت نیست.

بیشتر بخوانید:

 استدلال شوک عرضه؛ قیمت بیت کوین باید در حدود ۵۵هزار دلار باشد

 سرقت بیت کوین به ارزش ۱٫۵ میلیون دلار؛ مرد ونزوئلایی متواری شد!

برخی معتقدند که این جهش برای رپیل آن‌هم به صورت ناگهانی بسیار دور از انتظار است، اما تحلیل بازار و اتفاقات جانبی دیگر ادعایی متفاوت را به میان می‌آورند. یقیناً دادگاه میان ریپل و کمیته بورس و اوراق بهادار ایالات متحده آمریکا در این فعل و انفعالات بی‌تاثیر نبوده است. خبرهای حاشیه‌ای که در این مدت از دادگاه ریپل به دنیای رسانه‌ها ورود می‌کرد نوسانات قیمت این ارز دیجیتال را رقم زد و در سویی دیگر فضای احاساسی موجود در بازار ارز دیجیتال نیز بر قیمت ریپل بیش از پیش تاثیر گذاشت. اکنون اما ریپل توانسته وارد فضایی متفاوت شود و خارج از فضای احساسی حاکم بر بازار، قدم‌های محکم خود را برمی‌دارد.

ارز دیجیتال

استراتژیست‌های مشهور دنیای رمزارزها بر این باورند که اگر ریپل قادر باشد موفقیت خود را در نمودارهای روزانه، بالاتر از مقاومت فعلی، نگه دارد، قیمتش حداقل به به مرز ۶٫۳۹ دلار خواهد رسید. همچنین مضاف بر این ماجرا، باید گفت که پایان یافتن قیمت این رمزارز در هفته فراتر از ۱٫۲۶ دلار نیز بسیار تاثیرگذار خواهد بود. طبق الگوی متصور شده برای ریپل، بنا گذاشتن کف قیمت در نمودار ۱۲ ساعته، امکان جهش به ۶ دلار را بیش از پیش تقویت خواهد کرد. الگوی صعودی در این باره می‌گوید ریپل از ۱٫۳۵ دلار به ۲٫۴۴ دلار و حالا جهش به ۶٫۳۹ دلار را تجربه خواهد کرد که باید صبر کرد و دید آیا این الگو قادر به پیش‌بینی درست در این باره خواهد بود یا خیر.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.