رمزپلاس

روسیه در دوراهی؛ سرمایه‌داران روسی، بیت کوین را به طلا ترجیح دادند

ارز دیجیتال

روسیه کشوری که در برابر ارزهای دیجیتال، علی الخصوص بیت کوین هنوز موضع مثبتی را نشان نداده است، همانند سایر کشورهایی که در آن ارز دیجیتال وجاهت قانونی ندارد، دچار تضاد در درون و پدنۀ خود است، چرا که در درون این کشور مردم و سرمایه‌گذاران مشتاق این تکنولوژی جدید جهانی هستند. طبق نظرسنجی صورت گرفته توسط کریپتو پوتیتو، بیش از سه چهارم سرمایه‌داران روسی تبار تمایل دارند تا به جای استفاده از طلا از ابزارهای جدید، همانند ارز دیجیتال استفاده کنند. هرچند که هنوز هم نزدیک به ۹ درصد مردم روسیه معتقدند که فلز طلا ارزشمندتر از ارز دیجیتال و بیت کوین است.

بیشتر بخوانید:

کدام شرکت‌های مشهور محصولات خود را با درگاه پرداخت بیت کوین می‌فروشند؟

دوج کوین دوج کوین ۲ آیا همان دوج کوین است؟

انجمن معامله‌گران فارکس روسیه نیز مدعی شده‌اند که پهناورترین کشور دنیا، بسیار آینده‌نگرانه به مقولۀ ارزهای دیجیتال و بیت کوین نگاه می‌کنند و حدود ۷۷ درصد مردم این ارزهای دیجیتال را مفید برای سرمایه‌گذاری در آیندۀ نزدیک می‌دانند. جالب است بدانید که در دنیای امروز تنها ۸ درصد مردم طلا را به عنوان امن‌ترین روش ذخیره دارایی انتخاب کرده‌اند و مابقی افراد تمایل به حفظ ارزهای رایج برتر دنیا دارند که بیت کوین توانسته به سرعت خود را به سیل عظیم مردم برای سرمایه‌گذاری و حفظ دارایی نزدیک کند و روشی تازه را در دسترس عموم قرار بدهد. در همین حال اوجنی ماشاروف مقام ارشد انجمن معامله‌گران فارکس روسیه، مدعی شده است که سرمایه‌گذاران روسی نیز بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال را ابزار برتر سرمایه‌گذاری می‌دانند.

ارز دیجیتال

ماشاروف در ادامه مدعی شده است که در روسیه نزدیک به ۲۳ درصد افراد هیچ تجربه‌ای نسبت به ارزهای دیجیتال نداشته‌اند، اما در آن سو ۸۰ درصد افراد تمایل دارند تا در آینده وارد بازار ارزهای دیجیتال شوند و تنها ۸ درصد افراد هیچ‌گاه به کارزار ارز دیجیتال وارد نخواهند شد. در این سو اما پالس‌های منفی از سوی بانک مرکزی روسیه دریافت می‌شود و فضای بیت کوین و ارز دیجیتال دچار وهم فراوانی شده است. اخیر عضو هیئت مدیره بانک مرکزی روسیه در اظهار نظری جنجالی مدعی شده بود: وقتی کسی بیت کوین می‌خرد، به نظر می‌رسد درون میدان مین قرار گرفته است! هیچ کسی نمی‌تواند به کسی که بیت کوین خریده است کمک کند و هیچ محافظتی نیز از دارایی او در کار نخواهد بود. نباید وارد فضایی شوید که فدراسیون روسیه از آن حمایت ندارد. در اینجا پول شما به آسودگی دزدیده خواهد شد و هیچ کاری نیز از دست شما برنمی‌آید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.