رمزپلاس

شیبا زمین گیر شد

سقوط میم کوین شیبا

میم کوین شیبا اینو که با هیجان بسیاری وارد فضای بازار ارزهای دیجیتال شد، همچنان در روند سقوط خود قرار دارد و به نظر می‌رسد که این روند همچنان ادامه داشته باشد؛ به طرزی که بسیاری از هولدرهای این میم کوین اکنون در ضرر چند برابری قرار دارند. در ماه اکتبر میم کوین شیبا صعودی چشمگیر را تجربه کرد و با چندین جهش بسیار خاص توانست خود را در لیست 10 ارز دیجیتال برتر جهان قرار بدهد و مشتاقان فراوانی را به سوی خود و آینده‌اش جلب کند. طبق داده‌های فعلی بازار رمزارزها، این کوین با 1.6 درصد سقوط تنها در 24 ساعت گذشته  4.17 درصد افت در هفتۀ اخیر، با سرعت فراوانی به سمت رده‌های پایین جدول حرکت می‌کند.

بیشتر بخوانید:

صرافی‌ها از بیت کوین پر شدند؛ سقوطی بزرگ‌تر در راه است؟

طبق اعلام ریوشی توسعه دهنده این میم کوین، در هفتۀ پیش‌رو توکن‌سوزی بسیار بزرگی در انتظار شیبا اینو خواهد بود. همچنین ریوشی در اعلام تازه خود از ورود این ارز دیجیتال به دنیای بازی‌های بلاکچینی و متاورس، خبر داده است تا به هر شکلی که شده از افت قیمت بیشتر آن جلوگیری شود، اتفاقی که به هر ترتیب تا به این لحظه به هیچ عنوان رقم نخورده و به نظر می‌رسد این عملکرد برای حفظ ارزش شیبا چندان کارساز نبوده است تا در شرایط فعلی این ارز دیجیتال چیزی نزدیک به 61 درصد با اوج تاریخی خود فاصله داشته باشد. البته لازم به ذکر است که شیبا تنها میم کوینی نیست که روزهای بحرانی را پشت سر می‌گذارد و سایر میم کوین‌ها نیز در شرایط مشابه قرار دارند.

وضعیت شیبا

یکی از دلایلی که باعث این ماجرا شد، می‌تواند هک بزرگ صرافی بیت مارت باشد که در این اتفاق هکرها بیش از 200 میلیون دلار از میم کوین‌ها را به سرقت بردند که از این 200 میلیون دلار سهم شیبا در این سرقت 30 میلیون دلار بود. گفتنی است که تمام ارزهای به سرقت رفته از شبکه هوشمند بایننس و اتریوم بوده و آلت کوین‌های مشهوری همچون بایننس کوین نیز به سرقت رفتند. البته صرافی بیت مارت پذیرفته تا به مشتریان آسیب دیده خود غرامت پرداخت کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.