رمزپلاس

استیبل کوین‌ها در آمریکا قانونی می‌شوند؟

قانون گذاری استیبل کوین‌ها

با توجه به حضور فعال بسیاری از برندها و شرکت‌های متولی تکنولوژی در کشور آمریکا و ایده‌پدازی تئوریسین‌های حوزه ارزهای دیجیتال در این کانون، بازار ارزهای دیجیتال در آمریکا بسیار داغ و پر تب و تاب دنبال می‌شود. اکنون خبرگزاری رویترز در ادعایی بسیار مهم، مدعی شده است که منابع ناشناس آنها مدارکی را در اختیارشان قرار داده‌اند حاکی از آنکه مقامات بلند پایه وزارت خزانه‌داری آمریکا، به دنبال بررسی شرایط قانونی استیبل کوین‌ها می‌باشنذ. در ادامه این گزارش آمده است که رشد فراوان بازار ارزهای دیجیتال با ثبات باعث شده تا مقامات وزارت خزانه‌داری آمریکا جلساتی در این باره برگزار کرده و شرایط کلی استیبل کوین‌ها را برای کاربران و بازارهای این حوزه و سیستم مالی آن را مورد بررسی قرار داده است. همچنین در این جلسه مهم مزیت‌های اصلی استیبل کوین‌ها و قوانین احتمالی در این باره نیز مورد بررسی قرار گرفته است.

 

سخنگوی وزارت خزانه‌داری آمریکا، جان ریزو در اظهار نظری کوتاه در این باره گفت: وزارت خزانه‌داری ما در حال حاضر در گفت و گو با بسیاری از ذی‌نفعان از جمله حامیان حقوق مصرف کنندگان و اعضای کنگره و فعالان بازار این حوزه است. در همین ارتباط رویترز مدعی شده که در هفته گذشته جلسه‌ای با حضور نمایندگان بازار ارزهای دیجیتال برگزار کرده است و سوالی کلیدی مبنی بر اینکه در صورت گستردگی بیشتر بازار استیبل کوین‌ها، آیا نیاز به نظارت مستقیم قانونی در این حوزه خواهد بود یا خیر؛ البته یکی از دیگر مسائل مهم بررسی شده در این جلسه مسئلۀ پشتوانۀ دارایی سنتی برای استیبل کوین‌ها بوده است که خروجی این مسائل و نتایج آن، هنوز اطلاعی در دسترس نیست. پیش از این نیز برخی از مقامات خزانه‌داری، با کارگروهی از بانک‌ها و موسسات اعتباری و … در ارتباط با قانون‌گذاری استیبل کوین‌ها برگزار کرده بود.

رشد شدید استیبل کوین‌ها

رویترز می‌گوید که خزانه‌داری آمریکا از کارگروه بانک‌ها و موسسات نامبرده خواسته که اطلاعات لازمه را برای شیوۀ قانون‌گذاری استیبل کوین‌ها، ارائه بدهند. یکی از اصلی‌ترین دلایلی که باعث شده تا مقامات رسمی آمریکا به تکاپو در ارتباط با این حوزه بیافتند، رشد شدید بازار این حوزه در سال گذشته بوده است. باید گفت که اکنون ارزش کلی بازار استیبل کوین‌ها همانند تتر و یو اس دی کوین به محدوده ۱۲۵ میلیارد دلار رسیده و در مقایسه با سال گذشته، این رقم حدوداً ۳۷ میلیارد دلار بود که خود گویای گستردگی شدید بازار استییل کوین‌ها در یکسال اخیر است. لازم به ذکر است که شرکت‌های بزرگ و مشهوری در حوزه خدمات مالی همانند مسترکارت نیز مدعی شده که به دنبال ساز و کاری جدید برای پشتیبانی از استیبل کوین‌ها هستند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.