رمزپلاس

ایلان ماسک و تسلا با ارزهای دیجیتال آشتی می‌کنند؟

حمایت تسلا از بیت کوین

تسلا غول حوزه تکنولوژی روز دنیا با رهبری ایلان ماسک که در ابتدای اوج‌گیری ارزهای دیجیتال، از آن حمایت گسترده‌ای به عمل آورد و پس از مدتی کوتاه از حمایت آن به دلیل ناسازگاری با محیط‌ زیست، دست برداشت؛ اکنون با انتشار بیانیه‌ای، چراغ سبز تازه‌ای را نسبت به بازگشت به موضع قبلی خود در قبال ارزهای دیجیتال نشان داده است. تسلا همواره از روش‌های پرداختی با رمزارزها حمایت بزرگی را داشته و بر این باور بوده که این روش اگر جایگزین روش سنتی شود، انقلابی بزرگ در حوزه اقتصاد و همچنین تکنولوژی خواهد بود. در همین راستا شرکت تسلا با اعلام بیانیه‌ای فضایی بسیار مثبت را در حوزه رمزارزها ایجاد کرده تا گمان برود که استفاده از تراکنش‌های رمزنگاری شده را از سر بگیرد.

بیشتر بخوانید:

 سولانا باز هم اوج گرفت

نصب ۲۰۰ دستگاه خودپرداز بیت کوین در والمارت!

تسلا در بیانیه خود اعلام داشت: شرکت ما به پتانسیل بلندمدت دارایی‌های دیجیتال، به عنوان یک روش سرمایه‌گذاری بسیار مفید و همچنین جایگزین مناسب برای ارز فیات ایمان دارد.  پیش از این تسلا بیت کوین را به‌ عنوان یک روش پرداخت هزینه خرید خودروهای الکتریکی در ماه‌های ژانویه تا مارس سال جاری پذیرفته بود. علاوه بر این، این شرکت ۱.۵ میلیارد دلار از خزانه خود را در سه‌ ماهه اول سال ۲۰۲۱ در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کرد.با این‌ حال چندی نگذشت که حمایت این شرکت از بیت کوین متوقف شد. در آن زمان بسیاری معتقد بودند که این شرکت با حمایت از فرایند استخراج بیت کوین، آسیب زیادی به محیط‌ زیست وارد کرده و مورد انتقادهای جدی قرار گرفت.

آشتی تسلا با ارزهای دیجیتال
در ماه ژوئن، ایلان ماسک، اعلام کرد تسلا زمانی که حداقل نیمی از نرخ هش شبکه بیت‌کوین توسط انرژی‌های تجدیدپذیر تامین شود، پشتیبانی از پرداخت‌های بیت‌کوین را از سر خواهد گرفت.

این گزارش در بحبوحه اخبار منتشر شده مبنی بر اینکه ارزش بازار تسلا پس از انعقاد قراردادی مهم با شرکت اجاره خودرو Hertz به بیش از یک تریلیون دلار رسیده، منتشر شد و قیمت سهام تسلا نیز برای اولین‌بار حدود یک هزار دلار افزایش یافت.روز گذشته ایلان ماسک در پاسخ به کاربرانی که از او سؤال کرده بودند در ارز دیجیتال شیبا اینو سرمایه‌گذاری کرده است یا نه؛ گفته بود که او تنها در بیت کوین، اتریوم و دوج کوین سرمایه‌گذاری کرده است. این پاسخ موجب عصبانیت طرفداران شیبا اینو و کاهش ۲۷ درصدی قیمت این ارز در طی یک روز شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.