رمزپلاس

رسمی؛ هزینه ایجاد حساب بر روی ریپل لجر نصف شد!

کاهش بهای ایجاد حساب بر روی ریپل لجر

طبق اعلام رسمی ریپل و با موافقت رسمی اعتبارسنج‌های شبکه ریپل لجر، از این پس هزینه لازم برای ساخت حساب بر روی این پروتکل ۵۰درصد ارزان‌تر خواهد شد. این اتفاق پس از مدت‌ها بحث و گفت‌وگو و رای‌گیری برای کاهش هزینه‌های ساخت حساب در ریپل لجر، سرانجام شکل گرفت تا حداقل موجودی برای ساخت حساب در این شبکه از ۲۰ به ۱۰ XRP کاهش بیابد. لجر شبکه‌ای بسیار شبیه به بلاکچین است که تراکنش‌های توکن‌ XRP در آن به ثبت می‌رسد و مدیریت می‌شود. این پروتکل با در نظر گرفتن پیش‌گیری از مواردی همانند اسپم و احتمال سایر حملات خرابکارانه دیگر، کاربران را مجبور می‌سازد تا برای ساخت اکانت تازه، مقدار قابل مشخصی توکن XRP سپرده‌گذاری نمایند.

بیشتر بخوانید:

توکن‌های برتر هفتۀ گذشته را بشناسید

بیت کوین تا پایان سال ۲۰۲۱ به ۱۰۰هزار دلار می‌رسد؟

گزارش روز؛ پرسودترین ارزهای دیجیتال سال ۲۰۲۱ را بشناسید

باید این نکته را در ذرهن داشته باشید که ریپل با XRP متفاوت است؛ به طور کل ریپل با ساختار سایر ارزهای دیجیتال تفاوت‌های زیادی دارد؛ شما وقتی که ارز دیجیتال اتریوم می‌خر ید بر روی شبکه اتریوم سرمایه‌گذاری می‌کنید اما زمانی که ارز دیجیتال XRP خریداری می‌کنید، به این مفهوم نیست که بر روی شبکه ریپل سرمایه‌گذاری کرده‌اید! باید بدانید که ریپل نام این شرکت است و XRP یکی از محصولات این شرکت؛ ریپل محصولات گوناگونی برای بانک‌ها و موسسات مالی طراحی کرده که تنها یکی از این محصولات با ارز دیجیتال XRP کار می‌کند. به دنبال این کاهش بها، بر اساس توافق اعتبارسنج‌های ریپل لجر قرار است ۲ توکن XRP به حساب ذخیره هر آدرس افزوده شود.

کاهش بهای ایجاد حساب بر روی ریپل لجر

پیش‌تر نیز دیوید شوارتز مدیر فناوری این شرکت، پیش‌تر و در انتهای ماه آوریل به طور رسمی از ایده کاهش هزینه ساخت حساب در شرکت خود حمایت کرده بود در این باره اظهار داشت: نظر شخصی من است که از که این ایده بسیار جذاب است، از کاهش موجودی لازم برای ساخت اکانت جدید در یپل لجر از ۲۰ به ۱۰ حمایت کامل می‌کنم. این البته نظر شخصی من است و هنوز با کسی در این باره مشورت نکرده‌ام اما فکر می‌کنم در آینده بیشتر باید به آن فکر کنیم. همچنین پیش‌تر اعتبارسنج‌های ریپل به طرح بحث‌برانگیز حذف حساب‌های این شبکه رای مثبت دادند. طبق این طرح کاربران قادر خواهند بود با پرداخت ۵ توکن XRP حساب خود را رسماً و به طور کامل حذف نمایند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.