رمزپلاس

بازار ارزهای دیجیتال رکورد تاریخی را درهم شکست

رشد ارزهای دیجیتال در 24 ساعت گذشته

با جهش شوکه کننده بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته و شکسته شدن رکورد تاریخی آن، اکنون بیت کوین سقف ۶۴هزار دلار را پشت سر گذاشته و به دنبال شکستن رکوردی تازه است؛ اتفاقی که موجب آن شد تا سایر ارزهای دیجیتال نیز تحت تاثیر این جهش‌ قرار بگیرند و شاهد شکسته شدن رکوردهای پی در پی در این بازار پرهیاهو باشیم. اکنون ارزش بازار ارزهای دیجیتال، رکورد تازه‌ای را به ثبت رسانده و نزدیک به ۲٫۶ تریلیون دلار رسیده است. سوای بر این‌ها، تعداد آلت کوین‌هایی که ارزش بازار آن‌ها، بیش از ۱ میلیارد دلار محاسبه می‌شود، از ۱۰۰ مورد، بیشتر شده است و لحظه به لحظه شاهد تغییر افزایشی در این حوزه هستیم.

بیشتر بخوانید:

نخستین صندوق قابل معامله، در بورس بیت کوین آمریکا، عرضه شد

بدون هیچگونه کارمزدی، NFT بسازید!

شاید باورکردنی نباشد اما بازار ارزهای دیجیتال از دید ارزش کلی، توانسته غول‌های صنعت عرصه تکنولوژی و فناوری همانند برند اپل را هم پشت سر بگذارد و یک تنه پرچمدار عصر فعلی اقتصاد و تکنولوژی به حساب بیاید. آمار دیگری که اکنون در دسترس است گویای آن است که ارزش بازار بیت کوین بیش از ۱ تریلیون دلار می‌باشد و همانگونه که پیش‌تر گفتیم، بازار این ارزها، تحت تاثیر رشد قیمت بیت کوین؛ رکوردی تازه را به ثبت رسانده است.در مقایسه با اوج ۲.۵۵ تریلیون دلاری قبلی که در ماه مه (اردیبهشت) شاهد آن بودیم، رسیدن به اوج تازه نقطه عطفی برای ارزهای دیجیتال است؛ صنعتی که ارزش بازار آلت کوین‌های آن از ۱۰۰ میلیارد دلار فراتر می‌رود.

رشد ارزهای دیجیتال در 24 ساعت گذشته

ارزش بازار ارزهای دیجیتال در مقایسه با ژانویه (دی ۹۹) که ۸۳۰ میلیارد بود، ۲۳۳ درصد افزایش یافته است. بررسی‌ها نشان می‌دهد که ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال حتی از بزرگ‌ترین شرکت‌های جهان هم بیشتر شده است. برای مثال ارزش بازار سهام یکی از غول‌های حوزه نرم‌افزار جهان، یعنی مایکروسافت، ۲.۲۸ تریلیون دلار برآورد شده است که اختلاف قابل‌توجهی با ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال دارد.با نگاهی گذرا به داده‌ها می‌توان متوجه شد که بیت کوین با ارزش بازار ۱.۱۸ تریلیون دلار، پیشتاز بازار ارزهای دیجیتال است و ۴۵ درصد از کل سرمایه موجود در این بازار را در اختیار دارد. جالب اینجاست که تعداد آلت کوین‌هایی که ارزش بازار آنها از ۱ میلیارد دلار فراتر می‌رود، به بیش از ۱۰۰ مورد رسیده است. ارزش هرکدام از ۱۰ ارز اول بازار از ۳۰ میلیارد دلار بیشتر است و از طرفی میانگین ارزش بازار ۲۰ ارز برتر از ۱۰ میلیارد دلار فراتر می‌رود. در لحظه نگارش این گزارش، ارزش بازار اتریوم ۴۵۸ میلیارد دلار و ارزش بازار بایننس کوین حدود ۷۹ میلیارد دلار است. ارزش بازار تتر و کاردانو هم به ترتیب ۷۰ و ۶۰ میلیارد دلار برآورد شده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.