رمزپلاس

بازار ارز دیجیتال از شرایط احساسی خارج شد؛ وضعیت کنونی خنثی است

نمودار تغییر قیمت

پس از گذشت چندین هفته از افت و خیزهای متداوم در بازار ارز دیجیتال در هفته‌های متوالی، طبق گزارشات رسمی حاصل شده از نمودارهای تحلیلی، احساسات حاکم بر بازار ارزهای دیجیتال، از روند صعودی خود خارج شده و اکنون شاهد فضایی خنثی و آرام در بازار ارز دیجیتال هستیم. هرچند که این فضای خنثی طبق تجارب قبلی، خیلی پابرجا نخواهد بود و دوباره شاهد شکسته شدن این فضای خنثی خواهیم بود، اما اینکه چه زمانی این اتفاق رخ خواهد داد بسته به عوامل متعددی خواهد داشت و پیش‌بینی‌ها در وهلۀ کنونی خیلی نمی‌تواند درست باشد، چرا که هر لحظه هر شوکی به بازار ارز دیجیتال می‌تواند سرنوشت تازه‌ای را برای آینده این رمزارزها معیین نماید.

بیشتر بخوانید:

ارز دیجیتال ملی، شفافیت مالی؛ حمایت قاطع وزیر اقتصاد از رمزارزها

رمزارز ملی با پشتوانه بانک مرکزی رونمایی می‌شود؛ ریال دیجیتال به زودی!

بر اساس چارت تحلیلی ارائه شده، احساسات حاکم بر بازار ارز دیجیتال، بسیار مثبت بود، اما این فضای مثبت احساسی خیلی دوامی نداشت و طبق داده‌های تحلیلی اومینکس، بر پایه میانگین ۷ روزه امتیاز احساسات یا به تعریفی دیگر سنت اسکور، در ارتباط با ارزهای دیجیتال مشهور، از حدود ۶٫۰۸ به ۵٫۹۴ تنزل یافته است. لازم به ذکر است که پلتفرم اومینکس احساسات بازار ارز دیجیتال را طبق اخبار، اتفاقات شبکه‌های اجتماعی، تحلیل‌های تکنیکال، عوامل فاندامنتال مرتبط با هرکدام از ارزهای دیجیتال، بر پایه الگوریتم‌های وابسته به آن بررسی و ارائه می‌نماید. این پلتفرم شناخته شده در حال حاضر فقط ۳۵ ارز دیجیتال مشهور و پرمخاطب را بررسی و تحلیل می‌کند.

ارز دیجیتال

در هفته‌ای که تازه به پایان رسید؛ فقط سنت اسکور، ۲ ارز دیجیتال،  افزایش داست که هردوی آنها نیز استیبل کوین بودند. در طول این مدت، سنت اسکور USDCکوین ۹درصد، سنت اسکور تتر ۲ درصد نیز بیشتر شده است. همچنین میزان افت سنت اسکورهای ارزهای دیجیتال این نمودار خیلی زیاد نبوده است. بیشترین افت ثبت شده مربوط به لایت کوین بوده که با میزان ۵ درصد افت، بیشترین کاهش ممکن را در بازار تجربه کرده است. پس از این نیز بایننس کوین، ریپل، پولکادات با ۳ درصد، اتریوم با ۲ درصد، بیت کوین و کاردانو نیز با ۱ درصد، کاهش سنت اسکور را تجربه کردند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.