رمزپلاس

تحلیل روز؛ پایان بازار رو به سقوط بیت کوین

سقوط ارزش بیت کوین

پس از مدت‌ها صعود و فضای مثبت پیرامون ارز دیجیتال بیت کوین، اولین سقوط بزرگ این رمزارز به ثبت رسید تا پس از ۴ ماه، نخستین سقوط جدی یک ارز دیجیتال به ثبت برسد. این اتفاق در ابتدا موجب نگرانی‌هایی زیادی دربارۀ آیندۀ بیت کوین شد، چرا که این ارز دیجیتال پس از مدت‌ها مقاومت در ارتباط با صعود قیمت، توانسته بود این سد را بشکند و چراغ سبز صعود را دریافت کند، اما اکنون به نظر می‌رسد این سقوط مقطعی خواهد بود طبق تحلیل‌های کارشناسان حوزه ارزهای دیجیتال پایان بازار رو به سقوط بیت کوین بسیار نزدیک است و بیت کوین خود را برای یک جهش تازه و بسیار مهم آماده می‌کند. می‌توان گفت که اکنون فرصتی مهیا شده تا روند صعودی تازه‌ای پیش روی بیت کوین قرار بگیرد.

بیشتر بخوانید:

استیبل کوین‌ها در آمریکا قانونی می‌شوند؟

رئیس مجلس: مسئلۀ ارزهای دیجیتال در اولویت بررسی مجلس است

سقوط ۱۳ درصدی کاردانو پس از بروزرسانی شبکه

قیمت بیت کوین هم مسیر با دیگر ارزهای دیجیتال در ۲۴ ساعت گذشته اندکی کاهش داشته و نسبت به هفتۀ گذشته تا به این لحظه کاهش محسوسی را متوجه خود می‌ببیند. کارشناسان ارزهای دیجیتال، در این باره مدعی شده‌اند که سطوح فعلی از حمایت بسیار ضعیفی بهره‌مند می‌باشند. شاخص‌های IOAMP با بررسی قیمت خرید و فروش بسیاری از آدرس‌های گوناگون، میزان اعتبار سطوح حمایتی و مقاومتی را اندازه گیری می‌نمایند، بیانگر آن است که ۱۵۰ هزار آدرس، با قیمتی مابین ۴۲٫۹۰۰ تا ۴۴٫۲۲۰ دلار بیت کوین خریداری کرده‌اند. چناچنچه قیمت در ادامه به زیر این سطح برسد، شاید ۳۷٫۶۰۰ و ۴٫۲۵۰ دلار را به عنوان حمایت‌های بعدی بیت کوین داشته باشیم. برای نتیجه‌گیری دقیق‌تر شاید باید بیشتر منتظر ماند و خروجی نهایی را تحلیل کرد.

نمودار سقوط ارزش بیت کوین

نکته جالب اینجاست که داده‌های پلتفرم تحلیل بلاکچین کوانت بیانگر آن است که قبل از انتشار اخبار دروغ و جعلی همکاری فروشگاه زنجیره‌ای والمارت و لایت کوین، حجم سنگینی از بیت کوین به صرافی‌های ارز دیجیتال واریز شده بود. وارد شدن بیشتر از ۵هزار بیت کوین به پلتفرم‌های معاملاتی، آن هم قبل از انتشار این خبر جعلی، بیانگر آن است که سرمایه‌گذاران بزرگ انتظار یک جهش ناگهانی را داشته‌اند و خود را آمادۀ این اتفاق کرده بودند. اکنون با وجود روند نزولی این بازار، مدیر بخش فناوری باندد فایننس اظهار داشته است: فرصتی بزرگ برای سرمایه‌گذاران باهوش حاصل شده است. چرا که بسیاری از معامله‌گران سردرگم هستند و ارزهای خود را رها کرده‌اند و بهترین فرصت حاصل شده تا سرمایه‌گذاران باهوش این ارزها را خریداری کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.