رمزپلاس

ریزش بیت کوین شرکت‌های بزرگ را وارد خطر کرد

ارزش سهام مایکرواستراتژی با کاهش یک میلیارد دلاری ارزش ذخایر بیت کوینی این شرکت، ۲۰ درصد در بازه زمانی روزانه سقوط کرد. سقوط اخیر در بازار ارزهای دیجیتال و بازار سهام، به مایکرواستراتژی و ارزش سهام آن هم آسیب رسانده است. مایکرواستراتژی، بزرگترین شرکت هولدر بیت کوین، به دلیل سرمایه‌گذاری در این ارز دیجیتال، متحمل بیش از یک میلیارد دلار ضرر شده است.

بیشتر بخوانید:

سقوط آزاد NFT و افزایش تقاضای خرید

علاوه بر این، ارزش سهام این شرکت نیز با یک افت دو رقمی، به پایین‌ترین سطح خود در چند سال اخیر سقوط کرده است. مایکرواستراتژی در تابستان ۲۰۲۰ و پس از همه‌گیری کووید ۱۹، شروع به جمع‌آوری حجم عظیمی از بیت‌ کوین با خریدهای مکرر کرد. برخی از این خریدها کوچک‌ و برخی به ارزش میلیاردها دلار بودند و به این ترتیب، این شرکت به بزرگترین هولدر سازمانی بیت کوین، تبدیل شد. پس از آخرین خرید گزارش شده در اوایل سال جاری، دارایی‌های بیت کوینی مایکرواستراتژی، اکنون برابر با ۱۲۹،۲۱۸ BTC است.

این شرکت آنها را با قیمت متوسط تقریباً ۳۰،۷۰۰ دلار جمع‌آوری کرده است. طبق گزارش‌ها، مایکرواستراتژی فقط کمتر از ۴ میلیارد دلار برای به دست آوردن تمام بیت کوین‌های خود هزینه کرده که با توجه به قیمت فعلی بیت کوین، ذخایر این شرکت در حال حاضر حدود ۳ میلیارد دلار ارزش دارد.