رمزپلاس

آیا سقوط ارزهای دیجیتال کاذب است؟

سقوط ارزهای دیجیتال

در تازه‌ترین تحلیل بازار ارزهای دیجیتال، موسسه مالی و بانکداری استاندارد چارتد در مدعی شده است که سقوطی مقطعی در پیش است و پس از آن شاهد افزایش شدید قیمت‌ها خواهیم بود. هرچند که این ادعا نمی‌تواند رسمیت داشته باشد، اما باید توجه داشت که موسسه استاندارد چارتد غول امور مالی جهان است که تحلیل‌های تکنیکال آنها در مقطع‌های زمانی مختلف به واقعیت تبدیل شده است. حالا استاندارد چارتد مدعی شده است که در آینده شاهد افزایش قیمت شدید بیت کوین و به دنبال آن اتریوم خواهیم بود، اما پیش از این ماجرا باید با ریزش رمزارزها روبرو شد؛ ریزشی که مشخصاً نسبت به چگونگی آن سخنی به میان نیامده است و صرفاً صحبت از آمادگی آن به میان آمده است.

بیشتر بخوانید:

به‌روزرسانی بزرگ کاردانو پس از انتقادات گسترده

ورود لایت کوین به دنیای NFT وارد شد

ارزهای دیجیتال در فوتبال؛ پرداخت دستمزد به مسی با بیت کوین

طبق ادعای تحلیلگران تکنیکال استاندارد چارتد که در گذشته نیز بر روی آن پافشاری شده بود؛ بازار ارزهای دیجیتال باید خود را مهیای پیشی گرفتن ارزش اتریوم از بیت کوین کند! ادعایی که به شکل مرموزانه در این مدت استاندارد چارتد بر روی آن پافشاری زیادی کرده و به نظر می‌رسد آنها موافق و حامی این اتفاق باشند؛ هرچند که استاندارد چارتد هیچ موضعی نیز در برابر بیت کوین ندارد، اما گرایش آنها به اتریوم غیرقابل انکار است. جالب‌ترین قسمت تحلیل این دپارتمان اینجاست که عملکرد اتریوم را در میان مدت بسیار بهتر از بیت کوین دانسته‌اند و افزایش قابلیت‌های اتریوم را دلیلی محکم بر این ماجرا برشمرده‌اند.

سقوط کاذب بیت کوین

استاندارد چارتد در ادامه بخش اصلی ادعای خود که بسیار در وهلۀ کنونی مهم است، ریزش ارزهای دیجیتال را یک اتفاق کاذب دانسته و مدعی شده که این ریزش، بنای یک صعود بزرگ را رقم خواهد زد. معمولاً در زمان ریزش یا صعود فضای احساسی بازار حرف اول و آخر را می‌زند و تا زمان تثبیت شرایط نمی‌توان دقیقاً برداشتی از وضعیت ریزش یا صعود ارزهای دیجیتال را به میان آورد. الگوریتم‌های استاندارد چارتد تا به اینجا قابل اعتماد بوده است و باید دید که آیا این بار هم ادعاهای این سازمان در ارتباط با ارزهای دیجیتال درست خواهد بود یا خیر.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.