رمزپلاس

ادعای جنجالی؛ سقوط بیت کوین در راه است؟

سقوط 99 درصدی بیت کوین

تنها چند روز پس از حمله جنجالی و ناباورانه کشور روسیه به خاک اوکراین، اقتصاد دنیا تحت تاثیر شدیدی قرار گرفت که بازار کریپتو و ارزهای دیجیتال نیز این قاعده مستثنی نبود. سقوط بازار ارزهای دیجیتال یکی از اتفاقاتی بود که برای فعالان حوزه کریپتو به هیچ عنوان پیش بینی نمی‌شد، اما با سقوط بیت کوین و سایر ارزهای برتر همانند اتریوم، کاردانو، ریپل بایننس کوین، این باور تلخ جامه عمل به خود پوشاند. سقوط بیت کوین به حاشیه 35 هزار دلار در هفتۀ اخیر نشانه های ترسناکی از آینده‌ای بسیار مبهم در تالار معاملاتی رمزارز داشت که این ماجرا به عقیده مدیران یکی از برترین تالارهای معاملاتی رمزارز همچنان ادامه خواهد داشت.

بیشتر بخوانید:

بیت کوین ناجی جنگ‌زده‌ها خواهد شد؟

تصمیمات جو بایدن به نفع بیت کوین!

بنابر ادعای دو جون مدیر اجرایی صرافی هوبی، دو ارز دیجیتال بیت کوین و اتریوم بیش از سایر ارزها در خطر سقوطی شدید قرار دارند. طبق ادعای او این رمزارزها پتانسیل سقوط و ریزش 90 درصدی را نسبت به روزهای اوج خود دارا می‌باشند. وی در تکمیل ادعای خود بیان داشت: چنانچه این شرایط ادامه داشته باشد، باید بگوییم که اکنون ما در ابتدای راه یک بازار رو به سقوط هستیم. من دریافتم که در ادامه مسیر نمی‌توانیم به صعود دوباره بیت کوین حداقل تا تا اواخر یا اوایل سایل 2025 باشیم. با قاطعیت نمی‌توانم به شما بگویم که دقیقا چه خواهد شد، زیرا عوامل بسیاری در بازارهای معاملاتی و خرید و فروش‌ها تاثیر گذارند، همانند مسائل سیاسی و کویید 19 که تاثیر آن را به وضوح دیده‌اید.

آینده بیت کوین پس از جنگ روسیه

با یورش نیروهای روسی به سرزمین اوکراین، سهام‌های فراوانی در بازارهای معاملاتی جهانی دچار افت شدید شدند. چرا که سرمایه‌گذاران راه خود را به سمت مسیرهای امن‌تر و البته قدیمی، یعنی سرمایه‌گذاری بر روی طلا، تغییر دادند. پس از دون جو نیز کوری کلیپستن مدیر اصلی نرم افزار خرید و فروش بیت کوین، به طور جدی متذکر شد که سایر ارزهای دیجیتال نیز قابلیت از دست دادن ارزش خود تا 99 درصد را دارند.