رمزپلاس

آخرین وضعیت بیت کوین تا امروز

آخرین وضعیت بیت کوین

همزمان با ریزش دوباره بیت کوین، قدرت دلار به خاطر آمار تحسین برانگیز اقتصادی مبنی بر افزایش تعداد شغل و همچنین بهبود وضعیت شاخص‌های اقتصادی دیگر، افزایش یافته است. بیت کوین، با ارزش ترین ارز دیجیتال جهان، دوباره به کف روز یکشنبه خود نزدیک شد و دلیل آن هم تنش‌های نظامی و سیاسی در جهان و عوامل اقتصادی کلان است. به گزارش بی تی سی نیوز، در شب گذشته قیمت بیت کوین بیش از 6% ریزش داشت و در کنار آن، ارزش کل بازار ارز دیجیتال هم سقوطی 78 میلیارد دلاری را تجربه کرد.

بیشتر بخوانید:

کاردانو رکورد تازه‌ای به ثبت رساند

دلیل ریزش دوباره بیت کوین چه بود؟

در اواسط روز گذشته، بیت کوین در حال ریزش تا حوالی سطح 38000 دلار بود. البته قیمت این کوین هنوز نسبت به قیمت اولیه در ماه رشدی 5 درصدی را نشان می‌دهد. از طرف دیگر اتریوم  در حوالی 2625 دلار معامله می‌شود که ریزشی 4 درصدی نسبت به روز گذشته و 5 درصدی نسبت به هفته گذشته را نشان می‌دهد. داده‌های وبسایت‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهد که جفت ارز BTC/USD در حال حاضر در حوالی سطح 38000 دلار معامله می‌شود و سه روز ریزش پیاپی آن حالا به 12 درصد رسیده است. بنابر گفته تحلیلگر بازار هولگر شاپیتز  بازار سهام هم در این هفته بیش از 3 میلیارد دلار ضرر دیده است و ادامه درگیری‌های نظامی بین روسیه و اوکراین می‌تواند یک شوک بزرگ دیگر به بازار وارد کند. نمایش قدرت در روز چهارشنبه هفته گذشته، بیت کوین تنها در 48 ساعت توانست رشدی 20 درصدی را ثبت کرده و به سطح 45077 دلار برسد.

آخرین وضعیت بیت کوین

در آن زمان، بازار ارز دیجیتال عملکردی بهتر از بازارهای مالی پیشرفته مثل NASDAQ و S&P 500 داشت زیرا این بازارها به خاطر درگیری‌های نظامی روسیه و اوکراین روندی بدون خنثی را پیش گرفته اند. مایک مک گلون  استراتژیست ارشد کالا در شرکت Bloomberg Intelligence اظهار داشت که بیت کوین در حال نمایش قدرت است زیرا از شاخص NASDAQ هم عملکرد بهتری داشته و در حال تبدیل شدن به یک دارایی دیجیتال جهانی است. البته لازم به ذکر است که از روز جمعه تاکنون که باعث ریزش حدود 99 میلیارد دلاری ارزش کل بازار ارز دیجیتال شده، روند کلی بازار در حالت نزولی است. با افزایش نگرانی‌ها از وضعیت کوتاه مدت بازار، آینده بیت کوین تاریک به نظر می‌رسد، زیرا همه اندیکاتورهای بازار خبر از احتمال ادامه روند کنونی می‌دهند. این در حالی است که بازار سهام روسیه هم برای پنجمین روز متوالی تعطیل شده است و ارزش روبل در برابر دلار آمریکا هم در این هفته ریزشی 30 درصدی داشته است.