رمزپلاس

رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: ارز دیجیتال ملی به صورت آزمایشی عرضه می‌شود

بیانیه سازمان نصر در حمایت از ارزهای دیجیتال

بالاخره پس از مدت‌ها انتظار به نظر می‌رسد که ارز دیجیتال ملی در دسترس عموم قرار خواهد گرفت. در همین ارتباط رئیس کل بانک مرکزی اعلام داشت ارز دیجیتال ملی به صورت آزمایشی عرضه خواهد شد. علی صالح‌آبادی، رئیس بانک مرکزی، در مصاحبه‌ای پیرامون نشست خود با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس، عنوان کرد که بانک مرکزی ارز دیجیتال ملی ایران را به‌صورت آزمایشی عرضه خواهد کرد. به گزارش رمزپلاس و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، علی صالح‌آبادی رئیس بانک مرکزی کشور در جمع خبرنگاران در تشریح محتوای نشست خود با کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: گزارش از وضعیت بازار ارز و کلان حوزه اقتصادی و سیستم بانکی ارائه کردیم. وی ادامه داد: اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس سعی داشتند در قالب کمیته‌های مشترک مسائل مشترک دولت و مجلس پیگیری شود و به نتیجه برسد.

بیشتر بخوانید:

تحلیل روز؛ سرمایه‌گذاری بر روی بیت کوین شدت گرفته است

 اتریوم و آینده خوش آن؛ تحلیل‌گران بسیار امیدوارند

صالح‌آبادی تصریح کرد: اصلاح قانون بانک مرکزی و اصلاح قانون پولی و بانکی از مسائلی است که سال‌هاست که مطرح می‌شود. در این نشست مقرر شد قانون بانک مرکزی در مرحله اول با هماهنگی کمیسیون اقتصادی در کمیته مشترک مورد بررسی قرار بگیرد تا در مهلت مشخصی جمع‌بندی خود را بیان کنند. رئیس بانک مرکزی بر اصلاح و به روز کردن قانون بانک مرکزی تأکید کرد.

رئیس کل بانک مرکزی

وی ادامه داد: مسئله رمز ارزها در نشست امروز مورد بررسی قرار گرفت که با توجه به اهمیت رمز ارز ملی و غیر ملی در سطح دنیا مقرر شد کارگروهی با همکاری کمیسیون اقتصادی تشکیل شود، در نتیجه موضع بانک مرکزی این کشور درباره رمز ارزها روشن می شود. صالح‌آبادی خبر داد: در آینده رمز ارز ملی را به‌صورت آزمایشی راه‌اندازی خواهیم کرد که در حال حاضر بانک مرکزی بررسی‌های خود را روی آن انجام می‌دهد. امیدواریم ضوابط آن در شورای پول و اعتبار نهایی شود و این اتفاق که به‌صورت محدود در کشورهای دنبال‌شده، در ایران نیز راه‌اندازی شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.