رمزپلاس

قیمت بیت کوین به اوج خود در یک ماه اخیر رسید

بیت کوین

بیت کوین محبوب‌ترین ارز دیجیتال فعلی دنیای رمزارزها  که در چند ماه اخیر روزهای پر افت و خیزی را تجربه کرده بود، اکنون در وضعیت خوبی قرار دارد و توانسته به ثبات در قیمت برسد. تا به این لحظه قیمت بیت کوین به بالاترین سطح خود در ماه جاری رسیده و این اتفاق باعث خوشبینی بسیار زیادی نسبت به آیندۀ این ارز دیجیتال شده است. شبکه خبری CNBC در یک ویژه برنامه مفصل شب گذشته به تحلیل این مورد پرداخت و اذعان داشت که قیمت بیت کوین از رقم ۵۱ هزار دلار عبور کرده و بالاترین سطح خود در ماه جاری رسیده است. همچنین سرمایه‌گذاران در این باره اذعان می‌کنند که رشد خوب بیت کوین با سررسید ارقام نجومی میلیون دلاری سهام در روز جمعه شکل گرفته است.

بیت کوین

بخشی از این روند رو به رشد مربوط به سخنرانی بدون موضع و تا حدودی مثبت ژروم پاول رئیس بانک مرکزی ایالات متحده آمریکا مربوط می‌شود که موجب خوشبینی‌ها به معاملات بیت کوین و افزایش بهای بیت کوین شد. در همین ارتباط پایگاه اینترنتی کوین متریکس که تحلیل و آمار فراوانی را به مخاطبین این حوزه ارائه می‌دهد، مدعی شد که همسو با این اتفاق قیمت بیت کوین به نقطه اوج خود رسیده و این افزایش روند ادامه‌دار خواهد بود. به موازات افزایش قیمت بیت کوین، قیمت اتریوم نیز به ۴۰۲۵ دلار رسید که این رقم نیز بالاترین سطح اتریوم در ماه جاری بوده و به وضوح می‌توان تاثیرپذیری این ماجرا را در بهای اتریوم دید.

اتریوم

برخی از کارشناسان معتقدند که بسیاری از شرکت‌ها و موسسات فعال در حوزه رمزارزها، اتریوم را جایگزین بیت کوین کرده‌اند و همین جایگزینی موجب افزایش بهای اتریوم شده است و این دلیل را برای شیب صعودی بهای اتریوم تاثیرگذار می‌دانند. هرچند که بخشی از این استدلال می‌تواند درست باشد، چرا که موارد پرشماری از توکن‌های غیرقابل تعویض بر پایه اتریوم ساخته می‌شود و این مسیر، سریع‌ترین و بهترین مسیر برای جای‌گیری در سریع‌ترین بخش بازار می‌باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.