رمزپلاس

بانک مرکزی آمریکا ارزهای دیجیتال را ممنوع نمی‌کند

قانون جدید ارزهای دیجیتال در آمریکا

ژروم پاول رئیس بانک مرکزی آمریکا، در تازه‌ترین اظهار نظر خود در ارتباط با مسئلۀ مهم ارزهای دیجیتال، اعلام داشت که به هیچ عنوان تصمیمی برای ممنوع‌سازی ارزهای دیجیتال ندارند و بر این باورند برای برخی از ارزهای دیجیتال، همچنین استیبل کوین‌ها چهارچوب قانونی تعریف کرد تا بتوان نظارت دقیق‌تری را بر روی آن اعمال داشت. در آن سو کشور چین، غول بزرگ اقتصاد جهان، همچنان بر روی سیاست تند و جدی خود در ممنوعیت استفاده از ارزهای دیجیتال پافشاری می‌کند و این فرصت را در اختیار رقیب بزرگ اقتصادی خود قرار داده تا آمریکا با رویکرد متفاوت خود در این باره، موجب جذب افکار عمومی و همچنین سرمایه عظیم در گردش، در این حوزه شود. این در حالی است که کنگره آمریکا از دولت بایدن این پرسش را مطرح کرده که آیا باید از ارزهای دیجیتال به عنوان استاندارد جدید طلا استفاده نماید یا خیر. لازم به ذکر است که استاندارد طلا یک سیستم پولی است که در آن واحدهای پول یک کشور با طلا پشتیبانی می‌شوند و هر اسکناس نماینده مقدار مشخصی طلا است.

بیشتر بخوانید:

 بیشتر از ۶۵ درصد آمریکایی‌ها حقوقشان را با ارز دیجیتال می‌خواهند

تحلیل روز؛ ۳ آلت کوین آمادۀ جهش را بشناسید

بایننس و هوبی حساب کاربران چینی را می‌بندند!

در چنین شرابطی چندین تن از مقامات ارشد آمریکایی از دولت این کشور خواسته‌اند که سیاستی جدید را در این باره اتخاذ نمایند که ژروم پاول نیز واکنشی بسیار مثبت را به این خواسته مقامات ارشد نشان داده است و رسماً اعلام داشت که کشورش هیچ تصمیمی برای ممنوع‌سازی ارزهای دیجیتال ندارد و در راستای ساماندهی آن تلاش خواهد کرد و برای تهیه چهارچوب قانونی در این حوزه خواهد کوشید. بسیار جالب است بدانید که همین رویکرد تازه و بسیار خوب آمریکا در این باره، سریعاً بر روی بازار ارزهای دیجیتال تاثیر مثب خود را ایجاد کرد و موجب آن شد تا ارزش بیت کوین در ۲۴ ساعت گذشته با رشد بسیار خوبی روبرو شود. این برای نخستین بار از هفتۀ گذشته است که بیت کوین پس از سقوط خود دوباره اوج بالاتر از ۴۷هزار دلار را ثبت می‌کند.

قانون ارزهای دیجیتال در آمریکا

پس از این موجب مثبت، مدیسون کاتورن عضو کلیدی کنگره آمریکا، پا را جلوتر گذاشته و اعلام داشته که چرا از ارزهای دیجیتال به عنوان استاندارد جدید طلا استفاده نشود؟ فشارهای مثبت کنونی شاید خیلی در واقعیت تا پیاده‌سازی چنین سناریویی، همخوانی نداشته باشد. اما اینکه این برنامه اقتصادی در آیندۀ نزدیک رقم بخورد بسیار محتمل خواهد بود. در گذشته نیز پاول بردی سناتور ارشد آمریکایی اعلام داشته بود بهترین فرصت ممکن برای آمریکا پس از ممنوع سازی ارزهای دیجیتال در چین ایجاد شده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.