رمزپلاس

نگرانی دوباره معامله‌گران از ریزش بیت کوین

بیت کوین

محدوده معاملاتی زیر سطح 40 هزار دلاری بیت کوین و داده‌های ترکیبی نشان‌دهنده عدم اطمینان معامله‌گران است. این داده‌ها حاکی از آن است که اکثر معامله‌گران انتظار دارند قیمت بیت کوین پس از پایان یک هفته سخت دیگر کاهش یابد. به گزارش سایت کوین تلگراف، قیمت بیت کوین به سبب انتظارات نزولی در حال رشد بازار در تاریخ 23 آوریل در زیر سطح حمایتی 40000 دلار تثبیت شد. پس از این که جفت ارز بیت کوین به دلار در روز جمعه به 39200 دلار رسید، نیز نشان از نزول بیشتر داشتند. این سقوط بیت کوین همگام با سقوط سهام بوده و حمایت 40000 دلاری اکنون به مقاومت تبدیل شده است و معامله‌گران عدم اعتماد خود را نسبت به یک اصلاح هر چند کوتاه مدت نشان داده‌اند.

نمودار بیت کوین

داده‌های درون شبکه سایت Coinglass تأیید می‌کند که نرخ‌های تامین مالی در بورس‌های مشتقه تا آخر هفته کاملاً منفی بوده است. این نشان می‌دهد که اکثر فعالان بازار انتظار داشتند که معاملات فروش بعدی سودآور باشد. مایکل ون د پوپ یکی از معامله‌گران برتر کوین تلگراف، در پست توییتری جدید خود افزود: این رمزارز به سطح حیاتی خود بازگشته است و از دست دادن سطح 36 هزار دلاری به نظر حرکت بعدی قیمت این رمزارز باشد. قیمت جفت ارز بیت کوین به دلار آمریکا در زمان نگارش این خبر در فاصله کمی از سطح قیمتی 39800 دلار قرار داشته و فشار فروش تاکنون نتوانسته آن را به زیر 38000 دلار ببرد.

 

در همین حال، شاخص ترس و طمع بازار رمزارزها در روز شنبه دوباره به منطقه ترس شدید بازگشته است. علیرغم عدم اعتمادی که در بازار وجود دارد، همه علاقه‌مند نیستند که ایمان خود را نسبت به این ارز دیجیتال و در بلندمدت کنار بگذارند. بر اساس گزارش کوین تلگراف، شاخص دلار آمریکا اکنون در حال نزدیک شدن به بالاترین حد خود در دو سال گذشته است و این یک سیگنال مثبت برای افزایش قیمت بیت کوین در بلند مدت است.