رمزپلاس

بدترین سرنوشت بیت کوین چیست؟

آینده بیت کوین

درست در زمانی که انتظار می‌رفت ارزهای دیجیتال رکوردهای تاریخی خود را بشکنند، به یکباره با سقوط غیرقابل پیش‌بینی روبرو شدند تا ریزش بازار موجب نگرانی بسیاری از معامله‌گران شود، هرچند که این ریزش مسروق به سابقه بوده و این اتفاق برای اولین بار نیست که اینچنین موج منفی حاکم بر بازار ارزهای دیجیتال می‌شود. در روزهای اوج‌گیری بیت کوین، پیش‌بینی می‌شد که این ارز دیجیتال اوج ۶۵٫۰۰۰ دلاری تجربه کند که این اتفاق نیز به درستی رقم خورد تا وضعیت فعلی بسیار مشابه سال ۲۰۱۴ و روزهای پرفراز و نشیب بیت کوین در نظر گرفته شود. هرچند که معیارهای این شبیه‌سازی فقط تحلیل تکنیکال بوده و با شیوه‌ای از مدیریت ریسک بدست آمده است. اکنون هر واحد بیت کوین نزدیک به ۴۲٫۶۰۰ دلار معامله می‌شود که بر پایه این رقم ادامه بحث را به پیش خواهیم برد.

بیشتر بخوانید:

آغاز استخراج قانونی ارز دیجیتال، از ابتدای مهر

 تحلیل روز؛ از شکست اورگرند تا سقوط آزاد بازار ارزهای دیجیتال!

طبق آمار و ارقام به ثبت رسیده در هفتۀ اخیر، بیت کوین تقریبا ۱۷ درصد ارزش خود را از دست داده و انتظار می‌رود ارزش این ارز دیجیتال حتی تا ۳۷٫۵۰۰ دلار نیز سقوط کند. پیش‌بینی‌های کارشناسان این حوزه تماماً با اما و اگرهای فراوان است و همگی متفق القول هستند که وهلۀ کنونی بسیار حساس است! اما نقظۀ اشتراک اعتقاد کارشناسان برتر این حوزه در اینجاست که آنها بر این باورند: همانگونه در زمان اوج‌گیری خیلی شاهد صعود بزرگی نبودیم، در زمان سقوط نیز شاهد سقوط عجیبی نخواهیم بود و به طور کل سقوط بیت کوین به زیر ۲۰هزار دلار بسیار احساسی بوده و هیچگونه مبنای منطقی و آماری ندارد، چرا که صرفاً یک نظریه احساسی است.

آینده احتمالی بیت کوین

در این روزها شایعات بسیار زیادی مبنی بر سقوط تاریخی بیت کوین به زیر ۲۰ هزار دلار به گوش می‌رسد که بسیاری از سرمایه‌گذاران را نگران کرده تا آنها در دوراهی باقی ماندن یا خروج از بازار ارزهای دیجیتال قرار بگیرند که این اتفاق با توجه به تحلیل‌ها و آمارهای مستند به جا مانده از فراز و فرود بیت کوین و همچنین سابقۀ این ارز دیجیتال به طور کل متنفی است و صرفاً این فضای احساسی حاکم بر بازار است که اینچنین حدس و گمان‌های ناموزون را به پیش آورده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.